Haber

Borderlands 3, kısa sürede 5 Milyondan Fazla Sattı

2K’in merakla beklenen oyunu Borderlands 3, sadece 5 gün içerisinde inanılmaz rekorlar kırmayı başardı. Serinin son oyunu, daha önce Borderlands serisinin ulaşamadığı kilometre taşlarına ulaşarak yapımcıyı memnun etmiş durumda.

Borderlands 2’nin 5 günde ulaştığı başarıyı ikiye katlamayı başaran Borderlands 3, 2K’in tarihindeki en hızlı satan oyun olmayı başardı. Oyun aynı zamanda firmanın 5 günlük süreçte PC üzerinde en çok sattığı isim unvanına erişti. İlk beş gününde 5 milyon ünite satışa ulaşan Borderlands 3, 2K tarihinde 1 milyar dolar net gelir getirmeyi başaran ikinci oyun oldu.

2K’in çapraz platform desteği sunduğu oyunlar arasında da birinci sıraya yerleşen oyun, satışlarının yüzde yetmişini dijital platformlardan almış durumda. Bununla birlikte oyun, sadece 2K tarihinin değil, Epic Games Store’un da en çok ön sipariş alan oyunları arasına girmeyi başardı. Henüz satış detayları açıklanmamış olsa da firmanın Epic Games Store üzerinden yapılan satışlardan memnun olduğu söyleniyor.

Oyun, dijital ortamlarda da kendisini göstermeyi başardı. Çıkış yaptığı gün Twitch’in en çok izlenen oyunu olmayı başaran B3, şimdilerde de en çok izlenen ilk beş oyun arasındaki yerini korumayı başarıyor. Sadece beş günde 14 milyon saatlik izlenmeye ulaşan oyunun, Borderlands 2’nin 7 yıllık yaşamındaki izleyici sayılarını ikiye katladığını belirtelim.

2K Patronu David Ismailer: “Borderlands 3, Gearbox Software ve 2K arasındaki uzun ortaklık ve çalışma ilişkileri sayesinde başarılı bir çıkış yaptı. Borderlands serisini şimdilerde bir pop kültür fenomenine çeviren herkese çok teşekkür ediyoruz. Buna hayatlarının çalışmasını yapan Gearbox yapımcıları da dahil.”YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zocco’s Oyun Merkezi adlı, İstanbul Kadıköy ve Çekmeköy semtlerinde faaliyetini sürdüren, yoğun ziyaretçi potansiyeline sahip, 300+ bilgisayarlı Zocco’s, Setup Bilişim’in en popüler hizmeti olarak anılmaktadır.

Copyright 2019 © AI

To Top