Haber

CD Projekt RED’in Sıradaki Büyük Oyunu İkinci Bir Cyberpunk

Geride bıraktığımız E3 2019 fuarının en çok ilgi duyulan oyunlarından bir tanesi olan Cyberpunk 2077 olmuştu. Şimdi ise CDPR’nin bir sonrakini oyunu The Witcher 4 gibi düşünülürken Bankier.pl sitesinin haberine göre CDPR’nin şu an çeşitli oyunlar üzerinde çalışan beş ekibi bulunduğu açıklandı. Geçtiğimiz  günlerde düzenlediği konferansta firmanın başkanı Adam Kicinski açıkladı ve  firmanın tam olarak Cyberpunk evreninde geçen 3 adet oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Cyberpunk 2077’nin ne zaman çıkacağını hatırlatmak gerekirse 16 Nisan 2020’de bizlerle olacak.

Üzerinde çalışılan ikinci proje bir Cyberpunk çok oyunculu hali, haberde bunun bağımsız bir oyun olacağına dair bilgiler de var. Bildiğiniz gibi CDPR daha önce Cyberpunk 2077’nin çıkışında çok oyunculu mod olmayacağını açıklamıştı, üzerinde çalışılan bu proje Cyberpunk 2077’ye sonradan eklenecek bir çok oyunculu mod ise CDPR’den  bir açıklama gelecektir.

Haberin en dikkat çekici kısmı ise bahsi geçen üçüncü proje, çünkü CDPR yine Cyberpunk evreninde geçen ikinci bir AAA seviyesinde RYO üzerinde çalışıyormuş. Yeni çıkacak oyunun 2021 yılı içerisinde çıkması planlanıyormuş. CDPR bu projeyi “çok büyük ve yenilikçi” olarak adlandırıyor ve Cyberpunk 2077 ile bu yeni oyun arasında 1 yıl olacak, nasıl bir oyun sunacaklar merakla bekliyoruz.

Ellerinde bulunan iki ekipten biri de The Witcher veya farklı bir özgün RYO üzerinde çalıştıklarını düşünüyor olabilirsiniz, ama öyle değil; bunlardan biri Gwent için yeni içerik geliştiriyor, diğer ekip ise CDPR’nin geçen yıl yatırım yaptığı mobil odaklı Spokko stüdyosu.

CDPR, Cyberpunk 2077’nin ön siparişlerinden baya memnun gibi görünüyor. Oyun çıktığında da satış rekoru kırması bekleniyor. CDPR’nin Cyberpunk evrenine odaklamasını için gayet yeterli bir sebep diyebiliriz.YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zocco’s Oyun Merkezi adlı, İstanbul Kadıköy ve Çekmeköy semtlerinde faaliyetini sürdüren, yoğun ziyaretçi potansiyeline sahip, 300+ bilgisayarlı Zocco’s, Setup Bilişim’in en popüler hizmeti olarak anılmaktadır.

Copyright 2019 © AI

To Top