Battlefield 1' de Atların Yeri Nasıl?

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Bu yıl duyurularıyla bomba gibi düşen ve oyuncular tarafından büyük bir merakla beklenen Battlefield 1 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu bilgiler arasında belki de en merak edileni atların Battlefield 1 arenasına ne gibi bir katkı sağlayacağı. DICE tarafından bu konu hakkında bir açıklama geldi. Açıklama metni Tommy Rydling tarafından paylaşıldı. İşte açıklamaların tamamı;

“Battlefield 1’in 1. Dünya Savaşı’nda geçeceğine karar verdiğimiz anda, oyunda mutlaka atların da olması gerektiğini biliyorduk. Atlar, savaşın birçok cephesinde çok önemli bir rol oynamakla kalmıyor. Onlar aslında bu dönemi benzersiz kılan pek çok unsurdan biri. 1. Dünya Savaşı’nda eski dünya ile yeni dünya vahşi bir çatışmaya girdi. Bir tarafta tank ve uçaklar, diğer tarafta güçlü atlar.
Battlefield 1’de atlar çok özel birlikler. Tanklar kadar dayanıklı olmasalar da yakın muharebede etkililer. Hız ve çeviklikleri sayesinde düşmanları toynaklarıyla ezebilir, sizi kılıç kullanmanıza yetecek kadar düşmana yaklaştırabilirler. Biraz geri durmayı tercih ediyorsanız, at üstünde ateşlenebilen orta menzilli güçlü tüfekleri kullanabilirsiniz.
Bomba kullanıldığında atlar, anti-vasıta saldırılarında bile etkili olur. Daha yavaş kalan mekanize vasıtaların çevresinde daireler çizip onları bombalarla taciz edebilirsiniz. Saldırı kapasitesinin yanı sıra atlar bir nevi hareketli ikmal istasyonu olarak da kullanılabilir. Oyuncular eğer çantalarından mühimmat ve bandaj atarak silah arkadaşlarının hayatta kalmasına yardım edebilir.

At üstünde daha büyük bir hedef olduğunuzdan, düşmana fazla yaklaşmak tehlikeli olabilir (atlar binicisinden çok daha fazla cana sahip olsa da ölümsüz değildir), yine de sürekli hareket edip hız avantajını kullanırsanız çok etkili olabilirsiniz.
Ekipman ekranından at üstünde doğabilir ya da karşınıza çıkan bir ata binebilirsiniz. At üstündeyken onun tüm silah ve cihazlarına erişiminiz olur. Oyundaki diğer vasıtalarda olduğu gibi, piyade olarak savaşmak isterseniz attan inebilirsiniz (fakat biri gelip atınızı çalabilir). Oyundaki diğer vasıtalarla ortak yanları var diye ata binmek vasıta kullanmakla aynı şey diye düşünmeyin. Atların, motosiklete binmek gibi bir his vermemesi, aksine, doğal olarak, ata binmek gibi bir his vermesi için ekibimiz çok çalıştı.
Battlefield 1’e at koymanın zorluğu, insanların ondan normal bir vasıta tepkisinin ötesinde şeyler bekleyecek oluşuydu. Bir uçurum kenarında araba içindeyseniz, gaza bastığınızda uçurumdan aşağı yuvarlanıverirsiniz. Ama aynı uçuruma atla yaklaştığınızda, atın korkmasını ve ilerlemeyi reddetmesini beklemektir doğal olan. Gözüpek ve sadık olabilirler, fakat uçurumlardan ölüme atlayacak kadar değil.
Atın bazı durumlarda kendi kendine tepki vermesine yönelik çok ciddi bir kodlama, animasyon, seslendirme, çizim ve tasarım çalışması yapıldı. Battlefield 1’de atınızın tehlikelerle karşılaştığında gerçekçi tepkiler vermesini sağlamak istedik. Sığ suya girebilir, ama denize girip açıklara doğru yüzemez. Bir engele doğru dört nala giderseniz, ya ondan kaçınmaya ya da üstünden atlamaya çalışır. Karakterli bir varlık olarak at, etrafında olup bitene tepki verecek. Umarız siz de onunla savaşa girdiğinizde sizinle iletişim içinde olduğunu hissedersiniz. ”
Battlefield 1, Xbox One, Playstation 4 ve PC için 21 Ekim’ de çıkışını yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir