League of Legends 2016 Dünya Şampiyonası Kura Çekimi Hakkında Tüm Detaylar!

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

2016 Dünya Şampiyonası’ na katılacak takımların belli olmasından sonra sıra takımların gruplarının belli olacağı torbalara geldi. Kura sistemini geçtiğimiz senelerden biliyorduk ancak yine de resmi açıklama gelmeden duyurmak istemedik. LoleSpor’ un tüm detaylarını anlattığı habere aşağıdan bakabilirsiniz. Riot Games haksızlık vs. konularına girmemek için yine ince eleyip sık dokumuş. İşte 2016 Dünya Şampiyonası kura çekimi hakkında her şey;

2016 Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek 16 takım belli oldu, sıra bu takımların gruplara yerleşmesine geldi!

Gruplar tamamen rasgele biçimde, takımların torbalara ayrıldığı kura sistemiyle belirlenecek. Dünya Şampiyonası’na gelirken hangi bölge takımlarının hangi torbada yer alacağı, MSI’da elde edilen başarıların da etkisiyle belirlendi. 2016 MSI’da ilk 4’e giren takımların bölgesinde Yaz Mevsimi’ni şampiyon bitiren ekipler, 2016 Dünya Şampiyonası kura çekimine 1. torbadan katılacak. Hangi takımın kaçıncı torbada olduğunu öğrenmek için aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

Gruplar belirlenirken özel bir kural var, hiçbir grupta aynı bölgeden 1’den fazla takım yer alamaz. Bu demek oluyor ki, Kore’yi temsil eden ama farklı torbalarda bulunan ROX Tigers ile SK Telecom T1’in isimleri kura çekimi sırasında aynı grupta olmak üzere çıkabilir, ancak bu iki takım aynı gruba düşemeyeceğinden dolayı ismi en son çekilen takım en uygun olan (aynı bölgeden bir başka takımın bulunmadığı) ilk gruba yerleşir.

Kura çekiminde ilk olarak 1. torba takımları gruplara yerleşecek. 1. torba takımları son bulduğunda 2. torbadaki 8 takımın grupları belirlenecek ve son olarak da 3. torbadaki 4 takım grupların son halini ortaya çıkaracak.

Grup Aşaması’nda takımlar birbirleriyle 2’şer kez oynayacak, 2 haftalık süreçte gerçekleşecek toplam 48 maçın ardından tüm gruplarda ilk 2 sırayı alan ekipler Eleme Aşaması’na yükselecek ve mücadeleye çeyrek finalden devam edecek. 2016 Dünya Şampiyonası takımlarını aşağıda görebilirsiniz.

2016 Dünya Şampiyonası’nın 16 takımının gruplara yerleşeceği kura çekimi, 10 Eylül Cumartesi günü Türkiye saatiyle 21.00’da gerçekleşecek. Kura çekiminin tamamı Türkçe olarak LoL TV ekranlarından canlı yayınlanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir