LEC 2019 Bahar Mevsimi’nde En Değerli Oyuncu ödülünü Caps kazandı!

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Bir dönem ülkemizde Dark Passage forması giyen Rasmus “Caps” Winther, League of Legends sahnesinin en yetenekli orta koridor oyuncularından biri. 2016 yılında adım attığı profesyonel sahnede her geçen gün kendisini geliştiren Caps, LEC 2019 Bahar Mevsimi’nin En Değerli Oyuncusu seçildi.

Bahar Mevsimi’nin En Değerli Oyuncusu Caps

Caps’in sezonun hemen başında Fnatic’ten ayrılarak G2 Esports’un yolunu tutacağı beklenmeyen bir gelişme olmuştu. Ancak oyuncunun verdiği bu karar ile birlikte Avrupa sahnesinin kaderini değiştirmiş olabilir. Hali hazırda Luka “Perkz” Perković gibi üst düzey bir orta koridor oyuncusu bulunan G2’da Caps’in ana rotasyonda kendine nasıl bir yer edineceği bilinmiyordu. Bahar Mevsimi’nin start almasıyla birlikte Perkz’ün alt koridora geçme kararı sonrası taşlar yerine oturdu ve G2, muazzam bir mevsim geçirerek normal sezonu birinci sırada tamamladı.

Avrupa’da geçirdiği ilk sezonunda “Baby Faker” lakabını alan Caps, Bahar Mevsimi boyunca son derece üst düzey olan mekanik becerileri ve çabuk karar alma yeteneği sayesinde takımının dominant çizgisinde etkili rol oynadı. G2 Esports’un takım savaşlarındaki üstünlüğüyle gündeme geldiği mevsimde Caps’in dünyanın en iyi oyuncularından biri olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduğu ise bir gerçek.

LEC 2019 Bahar Mevsimi’nde en iyi KDA’ya sahip orta koridor oyuncusu olma istatistiğini yakalayan Caps’in muazzam bir mevsim geçirdiğini söyleyebiliriz.

Bununla birlikte geçtiğimiz sezon Fnatic’te 2 kez şampiyonluk yaşayan Caps’in ikinci kez MVP seçildi. Oyuncu geçen sezondan çok daha iyi bir istatistiğe sahip. Fnatic demişken! Eğer Fnatic, Origen’le oynayacağı yarı final niteliğindeki Round 3 karşılaşmasını kazanırsa Roterdam’daki finalde G2 Esports’un rakibi olabilir.

Bir başka deyişle; Caps, eski takımına karşı finalde oynayabilir. LEC’in ilk finalisti olan G2, 14 Nisan Pazar günü oynanacak finalde bakalım kimle karşılaşacak?

Yorum Bırak