LoL Türkiye Büyük Finali’ne Geri Sayım Başladı

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Ülkemiz ile birlikte dünyada da en çok oynanan PC oyunu olma özelliğini taşıyan League of Legends’in Türkiye Büyük Finali’ne geri sayım başladı.

Riot Games, gnctrkcll, Coca-Cola Zero ve TeknoSA işbirliğiyle düzenlenenLeague of Legends Şampiyonluk Ligi’nde Türkiye Büyük Finali için geri sayım başladı. 8 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek Türkiye Büyük Finali’nde 10 bin eSpor tutkunu geçtiğimiz yıl da olduğu gibi bir kez dahaÜlker Sports Arena’ya akın edecek.

Türkiye’de eSpor kavramının en büyük destekçisi Riot Games’in baştaTeknoSA olmak üzere gnctrkcll ve Coca-Cola Zero gibi dev firmalarla işbirliğiyle düzenlediği Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde final heyecanı başlıyor. Türkiye’nin en büyük eSpor coşkusuna ev sahipliği yapacak League of Legends Türkiye Büyük Finali, 10 bin oyun tutkununu bir araya getirecek.

1408095124_149157545622840d5beabo

Toplam 8 takımın haftalar boyunca mücadele ettiği Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi, Türkiye’nin en görkemli eSpor etkinliği olan Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonun belirlenmesiyle sona erecek. Göz alıcı bir mücadele sonrasında finale yükselen Beşiktaş ve Dark Passage takımları, “En Büyük” olmak için kozlarını Ülker Sports Arena’da paylaşacak.

Bir tarafta sezon boyunca rüzgar gibi esmesine rağmen son dönemlerde yaşadığı düşüşle dikkat çeken Beşiktaş takımı yer alırken, bir tarafta da en iyi oyuncusu Naru’nun geri dönüşüyle birlikte inanılmaz bir ivme kazananDark Passage takımı bulunuyor.

maxresdefault

Türkiye Şampiyonu İçin Dünya Şampiyonası Yolu Açılacak

League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde şampiyon olan takım, League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Kore’den Kuzey Amerika’ya, Çin’den Avrupa’ya kadar dünyanın en iyi eSpor takımlarına karşı Türkiye’yi temsil etmek adına önemli bir avantaj yakalayacak.

besiktas-lol-kis-mevsimi-finali_-vw-arena_sampiyon_bjk

Biletler 24 Saatte Tükendi

League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde final heyecanı hızla yaklaşırken,Biletix üzerinden satışa sunulan etkinlik biletleri 1 gün içerisinde tükendi. Geçtiğimiz yıl aynı mekânda gerçekleştirilen etkinlik için satışa sunulan yaklaşık 10 bin bilet, bir haftalık bir süre içinde tükenmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir