Overwatch – Offense Karakterleri Tanıtımları

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Yazıma başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum. Bu yazımda sizlere karakterlerin hikayelerini değil tamamen oyun içi işlevlerinden bahsedeceğim. Oyuncu gözünden Overwatch karakterleri ibaresini kullansam doğru olur herhalde. Yazımız dört ana başlık altında oluşacak ve oyundaki dört grubun karakterlerini her grubu ayrı olacak şekilde sizlere açıklayacağım. Overwatch’ un resmi sitesine baz alınarak sıralamamızı yaptık.

Offense, Defense, Tank ve Support sınıflarından ilk sınıfımız Offense.

OFFENSE 

Oyun içinde asıl hasarı çıkaran karakterlerdir. Kırılgan olmalarına karşın kıvrak hareketleri ve doğru kullanıldığı takdirde skilleri erken ölümden kurtarır. İşte Overwatch’ un Offense grubundaki karakterlerimiz;

GENJI

Genji bence oyunda oynaması en zor karakterlerden biri çünkü hızlı yapısı ve skillerinin dikkat gerektirdiği Genji aynı zamanda doğru kullanıldığında tam bir ölüm makinesine dönüşüyor.

SHURIKEN YETENEĞİ ( Sol Tık ) : Kullanıldığında üç atış atışı art arta atıyor ve eğer hareket halindeyken atarsanız farklı yerlere gidiyor. Üçü de aynı rakibe isabet ederse büyük ölçüde bir hasar bırakıyor diye biliriz.

DEFLECT YETENEĞİ ( E ) : Karşınızdaki rakip oyuncunun size karşı kullandığı atışları dodgeluyor ve rakibe kendi atışlarını hediye ediyoruz.

SWIFT STRIKE YETENEĞİ ( Shift ) : Rakibin içinden hızlıca geçerek ani hasar bırakıyor.

DRAGON BLADE YETENEĞİ ( Q ) : Genji’ nin ultisinde ejderhalar devreye giriyor ve Genji’ nin hikayesindeki ejderha kılıcına güç vererek kılıcının hasarını katlıyor. Aynı anda 3 rakibi öldürmek bile mümkün.

 

MCCREE

Nişancılığına güvenenlerin oynaması gereken bir karakter. Alıcaksın silahını kovboyculuk oynayacaksın Overwatch arenasında. Karşınızda Mccree!

PEACEKEEPER YETENEĞİ ( Sol Tık ) : Düz vuruş yeteneğimiz, fazla anlatılacak bir şey yok.

FLASHBANG YETENEĞİ ( E ) : Flashbanginizi rakibinizin yakınına veya üstüne attığınızda kısa süreliğine sersemletiyorsunuz.

COMBAT ROLL YETENEĞİ ( Shift ) : Hızlıca öne kayıp ağır bir çatışmadan kaçabilirsiniz.

DEADEYE ( Q ) : Mccree’ nin ultisinde haritada görüp üstünde kırmızı nokta belirtebildiğimiz tüm karakterleri tek bir vuruşta öldürebiliyoruz. Doğru kullanıldığında oyun kazandıran bir ulti.

PHARAH 

ROCKET LAUNCHER YETENEĞİ ( Sol Tık ) : Düz atış yeteneğimiz 6 mermilik şarjörümüz ile etrafa roketler sallıyoruz.

CONCUSSIVE BLAST YETENEĞİ ( E ) : Attığımız alandan rakiplere hasar vererek onları o bölgeden fırlatır.

JUMP JET YETENEĞİ ( Shift ) : Metrelerce yükseğe uçmamızı sağlar, ardından space tuşuna basılı tutarsanız ineceğiniz yeri de ayarlayabilirsiniz.

BARRAGE YETENEĞİ ( Q ) : Shift yeteneğini kullanın ve ardından Q’ ya basarak her yeri bombalamaya başlayın. Alan hasarı, öldürücü vuruşlar… Ne gerekirse bu ultide.

 

REAPER 

Hasarı yüksek sadece tutturmaya bakın.

HELLFIRE SHOTGUNS YETENEĞİ ( Sol Tık ) : Reaper elindeki iki silahıyla ateşler saçar, kafaları uçurur.

SHADOW STEP YETENEĞİ ( E ) : Teleport yeteneği desek yeridir. Belirli bir alana kadar olan kısımda seçtiğiniz yere ışınlanmanızı sağlıyor.

WRAITH FORM YETENEĞİ ( Shift ) : Kullandığınız an duman formuna giriyorsunuz ve belirli bir süre hasar yemeden seyahat edebiliyorsunuz. Kaçışlarda bire bir!

DEATH BLOSSOM YETENEĞİ ( Q ) : Çatışmanın ortasına atlayın ve Q’ ya basın. Çevrenizdeki tüm düşmanlar ölsün. Alan hasarını en iyi veren ulti olabilir.

 

SOLDİER 76

Call of Duty veya Battlefield oyunlarına alışkın olanların en rahat oynayacağı karakter. Kolay, rahat ve güvenilir.

HEAVY PULSE RIFLE YETENEĞİ ( Sol Tık ) : 25 Mermiye kadar atış sağladığımız yeteneğimiz.

HELIX ROCKETS YETENEĞİ ( Sağ Tık ) : Aynı anda üçgen şeklinde mermi göndererek yüksek hasar verir.

BIOTIC FIELD YETENEĞİ ( E )  : Kullandığınız alanda bulunan arkadaşlarınızın ve kendinizin canını dolduran bir yetenek, bence çok OP. Uzun süre ölmüyorsunuz.

SPRINT ( Shift ) : Klasik hızlı koşma tuşu. Bekleme süresi yok, fps oyunlarındaki koşma tuşu.

TACTICAL VISOR ( Q ) : Şarjörünüz bitmeden gördüğünüz tüm hedefleri kare içine alıyor ve normalden daha fazla hasar bırakmamızı sağlar. Bir kullanımda rakip takımın tümünü öldürmüştüm 🙂

 

TRACER 

Zamanda yolculuk edin, oradan buraya sıçrayın ama dikkat edin çok hızlı.

PULSE PISTOL YETENEĞİ ( Sol Tık ) : Düz atış yeteneğimiz.

BLINK YETENEĞİ ( Shift ) : Art arta 3 kere kullanabilirsiniz. İstediğiniz yere sıçrayarak rakibin kafasını karıştırın.

RECALL YETENEĞİ ( E ) : Kullandığınızda 4 saniye önceki yerinize gidersiniz ve her şey o zamankine döner. Canınız, şarjörünüz.

PULSE BOMB ( Q ) : Alana bir bomba bırakın, ölsünler 🙂

 

Evet. Offense karakterlerimiz bitti ve umarım yararlı olmuştur. Diğer yazımızda Defense karakterleri ile devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir