PUBG Europe League’in Phase 1 aşaması tamamlandı

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

PEL’in birinci aşamasında şampiyon Finlandiya temsilcisi ENCE oldu.

StarLadder PUBG Studio’da 3 haftadır devam eden Phase 1 aşamasında şampiyon belli oldu. Turnuvanın hemen öncesinde Finlandiya ekibi Excelerate’in yerini alan ENCE, PUBG Europe League Phase 1’i şampiyon tamamladı. Phase 1’de ülkemizi temsil eden Digital Athletics ise turnuvanın 13. sırasında yer aldı.

Avrupa’nın en önemli PUBG organizasyonu olmasıyla dikkat çeken PEL’e TSM,  Team Liquid ve FaZe Clan gibi Kuzey Amerika menşeli ekiplerde katıldı.

Phase 1’de Genel Sıralama

Berlin’deki Phase 1 aşamasında eleme sistemi aktif olmadığı için aynı takımlar Phase 2’de tekrardan seyirci karşısına çıkabilecek. Üç aşamadan ibaret olan PEL’in Phase 2 aşamasında ise eleme sistemi aktif olacak.

Aslında PUBG Europe League’in mimarları StarLadder ve PUBG Corporation’ın organizasyonu bölümlere ayırmasının nedeni Global Championship diyebiliriz. PEL’in ayrıntılarında bu duruma parmak basan StarLadder, PGC’nin çok daha prestijli bir turnuva olabileceğini vurgulamıştı. 2. Aşama’da eleme potasına düşen takımlar, PEL Contenders takımlarıyla PEL için playoff oynamak zorunda kalacak takımların aklında PGC’de olacak ve bu durumda rekabet içten içe kızışmış olacak.

Yorum Bırak