Riot Games' ten Uzaklaştırma Açıklaması Geldi

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Riot Games Türkiye’ de topluluk sorumlusu görevinde olan Riot MaVeRicK, Riot Games pano üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamalarında uzaklaştırma dalgasına değinen MaVeRicK oyuncuların oyun zevkini en üstte tuttuklarını bu yüzden bu yönde hamleler yaptıklarını söyledi. Açıklamalarında oyuncuların tarafını gözeten tavrı koruması da Riot Games’ in iyi niyetlerini gösteriyor.

Açıklamanın tamamı ise şöyle;

Merhaba arkadaşlar,

Sıklıkla panolar üzerinden oyun deneyimine olumsuz etki eden ve haksız rekabete yol açan yazılımlara karşı hatırlatmalar yaptık, konuyu Ergin ile Gergin’in üçüncü bölümüne de eğlenceli bir biçimde taşıyarak farkındalık yaratmayı hedefledik.

Sizlerden “Hile” kategorisinden gönderilen raporların değerlendirmesi ile birlikte, sunucu genelindeki tespit çalışmalarımız nihayet tamamlandı. Yaptığımız hatırlatmalara rağmen hesaplarından, 3. parti yazılım programları kullanan oyuncuların hesaplarının tamamını kalıcı olarak askıya alacağımızı sizlerle paylaşmak istedik. Unutmayın, bu tarz yazılımları sadece bir defa ve/veya deneme amaçlı kullananlar da aynı disiplin işlemi ile karşılaşacaktır. Kullanım Koşulları Sözleşmesi’nde de çok net belirttiğimiz gibi, bu tür girişimlere hiçbir tolerans göstermedik ve bundan sonra da göstermeyeceğiz.

Konunun hassaslığı ve tespit etme yöntemlerimizin gizliliği sebebi ile ne yazık ki Anında Bildirim Sistemi’nde olduğu gibi kanıt paylaşmayacağız. Ancak bilmenizi isteriz ki, hiçbir hesaba gerekli incelemeler yapılmadan haksız yere disiplin işlemi uygulamayız. Uzaklaştırma dalgasında da herhangi bir hata ya da yanlış anlama bulunmamaktadır. Su götürmeyecek şekilde emin olduğumuz hesaplara gerekli yaptırımları bugünlerde uyguluyor olacağız.

Eğer hesabınız bu sebeple askıya alınmışsa ve kararda bir hata olduğunu düşünüyorsanız (ki olmadığına eminiz) Oyuncu Destek Ekibimize bir talep göndererek bilgi alabilirsiniz.

Haksız avantaj sağlamadan, herhangi bir yazılıma başvurmadan sportmence mücadele eden oyuncularımızı düşünerek yola çıktığımızı hatırlayacak olursak, umarım bu disiplin işlemlerini çok sert olarak yorumlamazsınız. Adalet Meydanları hepimizin, rekabeti koruyarak mücadeleye hepbirlikte devam edelim!

Oyunda görüşürüz.

Riot MaVeRicK

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir