Türkiye Büyük Finali 2016

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Dünya Turnuvası ( Worlds ) ‘ na gitmek için Türkiye’ de geçmeniz gereken son sınav. Bir tarafta bunu 3 kez üst üste başarmış Dark Passage diğer tarafta kurulduğu günden itibaren KMF 2016 ve IWCI şampiyonluğu ile kendini kanıtlamış Supermassive.

Türkiye Büyük Finali öncesi 7 haftalık süreçte istikrarlı bir şekilde kazanan Supermassive takımı finale gideceğini hatta kazanacağını akıllara TBF günü öncesi kazımıştı. Ligi 1. sırada bitirerek ve yarı finalde Team Aurora’ yı 3-0 dominant bir şekilde yenerek finalde tüm yorumcular, analistler ve oyunculara Türkiye Büyük Finali 2016′ yı kazanacaklarının sinyalini vermişlerdi. Çünkü onlar Supermassive’ di, Rüya Takım’ dı.

TBF 2013,2014 ve 2015. Üç sene üst üste Türkiye Büyük Finali’ ni kazanan , finallerin takımı olduğunu kanıtlayan Dark Passage. Ligi 2. olarak bitirmişler ama sürekli değişen kadro ve koç durumdan ötürü bir türlü istikrarlı bir başarı yakalayamamışlardı. TBF 2016 yarı finalinde HWA ile eşleşmişler ve 3-2 yenerek finale yükselmişlerdi. Ancak o maçta da hala akıllarda soru işareti bırakan bir performans gösteren Dark Passage herkese ‘ Acaba? ‘ dedirtti. Acaba üç sene üst üste TBF’ yi kazanan takım yenilecek mi ve biz yeni bir şampiyon mu göreceğiz? Naru’ nun da dediği gibi TBF’ yi Dark Passage mı kazanıyor yoksa Naru mu?

KALABALIK SEYİRCİ, BÜYÜK ALAN, İNANILMAZ COŞKU

TBF alanına gittiğimizde kalabalık o kadar çoktu ki polis caddeyi kapatmıştı. Oyuncular sabah erkenden gelerek sıraya girmiş ve o heyecanlı finali beklemeye koyulmuşlardı. Saat 11.30′ da kapılar açıldı ve biz saha içi VIP alanından içeriye girdik. Daha önce tüm finallere gitmiş biri olarak söylemeliyim ki bu final bu zamana kadar gördüğüm en güzel, en heybetli ve en inanılmaz organizasyondu. Alanın ortasına kare dev bir ekran konulmuş ve altında da aynı LCS finallerinde gördüğümüz yuvarlak şekilde takımlar karşılıklı olarak yerleştirilmişlerdi.

Beklerken boş durmadık ve gördüğümüz her oyuncuya sorduk. ” Kim kazanır? ” Dark Passage taraftarları dışında herkes Supermassive’ in 3-0 veya 3-1 yeneceğini düşünüyor, Dark Passage’ ın kazanacağına ihtimal bile vermiyorlardı.  Ama yinede bu Dark Passage’ dı. Finallerin takımı, TBF’ yi üst üste 3 kere kazanan takım.

Dark Passage’ ın standı, Supermassive’ in standı üst katta açılmıştı. Oyuncular desteklediği takımın formalarını alabiliyorlardı. VESTEL’ in standın da kulaklıklar ve telefonlarını deneyebiliyorlardı. Cosplayler ile fotoğraflar çekinebilmek ve profesyonel oyuncular ile konuşma imkanına sahipti herkes. Çünkü bu etkinlik her şeyden önce seyirciler içindi ve gördüğümüz kadarıyla herkes çok eğlendi ve mutlu oldu. Çünkü Riot Games Türkiye dersine çok iyi çalışmıştı.

ÜST ÜSTE 4. KEZ ŞAMPİYON DARK PASSAGE!

Maç başlamış, ilk kanı Supermassive almış ve maçın ilk 15 dakikasında üstünlük kurmuşlardı ama Dark Passage hata affetmeyen bir takım olduğunu bir kez daha gösterdi. Tek bir hata : Naru yakalandı ve maçın kaderi bir anda değişti. Naru skorundan sonra baron etrafı dansı da kazanan Dark Passage, ilk maçı kazandı. İkinci maçta SUP taraftarları daha farklı bir SUP beklerken Hatchy oyuna Achuu ÇÖP’ ü aldı ve taraftarlarına umut verdi. Ancak ikinci maçta DP ezici bir üstünlükle tekrardan SUP’ u yenmeyi başardı.

Üçüncü maç. Yoksa? 3-0 mı? DP 3-0 kazanabilir miydi? SUP geri dönebilecek miydi? Her şey ilk 5 dakikada belli oldu. DP bire bir koridorda aldığı skorlarla farkı açtı, sürekli bir şeyler deneyen SUP’ un çabaları Xerxe ve Caps’ in müthiş oyun takibi sayesinde yetersiz kaldı ve Dark Passage Türkiye Büyük Finali 2016′ yı kazandı.

TBF 2016′ yı kazanan Dark Passage’ ı tebrik ediyor ve Dünya Kupası’ nda başarılar diliyoruz. Supermassive’ e de önümüzdeki sezonda başarılar diliyoruz. TBF 2016 alanından görüntülere aşağıdan bakabilirsiniz;

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir