World of Warcraft Oyuncuları Kızgın

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Blizzard forumlarındaki yeni bir başlık World of Warcraft oyuncularını kızdırdı. Dün yapılan açıklamaya göre Blizzard bundan sonra getireceği ek paketlerde ve haritalarda oyuncuların artık uçamayacağını açıkladılar.

WoWScrnShot_052715_194641

World of Warcraft‘ın ikinci ek paketi Burning Crusade ile oyuna uçan binekler eklenmişti. Bu zamana kadar oyuncular haritaların çok büyük bir kısmında uçabiliyordu. Bu özellik son ek paket Warlords of Drenor ile değişti. Warlords of Drenorun başından itibaren oyuncular yeni haritalarda binekleriyle uçamıyorlardı. Bunun üzerine gelen forum haberiyle birlikte gelecek olan haritalar ve ek paketlerde de Blizzard’ın uçma özelliğini geri getirmeye niyeti olmadığını öğrendik. Blizzard’a göre uçmak oyunun haritasını olduğundan daha küçük ve daha anlamsız gösteriyordu. Oyuncuların haritaların bir çok kısımını hiç ziyaret etmeden, hikaye ile alakası olan bir çok yeri atlayarak ilerlediğini öne sürdü. Oyunun hikayesinin ve haritaların daha büyük kısımlarının keşfedilebilmesi için bu özelliğin kaldırıldığını savundular. Yaptıkları bir diğer açıklama ise bu durumdan gelecek olan şikayetleri azaltmak için bundan sonra gelecek olan haritaların uçuş noktalarının daha iyi düzenleneceğinin sözünü verdiler.

1270721070158649743

1270721069989881231

1270721070084191375

Tabi herkesin bu durumdan şikayetçi olduğunu söylemek yanlış olur. Blizzard’ın açıklamasını haklı bulup aynı zamanda oyunun tekrar Vanilla zamanında olduğu gibi olacağını savunanlar da mevcut. Şahsen kendi adıma konuşmak gerekirse bu durumun çok da büyütülmemesi gerektiğini düşünüyorum ki Warlords of Drenor’da kullandığımız uçuş noktaları bence çok güzel yerlerdeler, zindanlar ve raidlere girişler için fazla uğraşmamıza gerek kalmıyor.

asd

fasd

Daha da ileri gidip oyuna üyeliklerini iptal eden, edeceğini söyleyenler de mevcut.
1270721070504956815

Blizzard daima oyuncularına değer veren bir firma oldu bakalım forumlarından gelen öneriler ve tepkilere nasıl cevap verecekler zamanla göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir