Yeni Call of Duty Oyunu Geliyor!

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

 

Eski dünya savaşlarını konu alan Call of Duty oyun serisi çıktığı günden bu güne en iyi FPS oyunları denince akla gelen ilk oyunlardan oluyordu. Fakat bu gidiş ile kendilerini biraz değiştirmek istemiş ve fütüristik olaylara girişmiş oldu. Call of Duty Ghosts ile olaylar çığırından çıkmış ve Call of Duty Infinite Warfare iyice fütüristikleşmiş oldu. Kendinin kötü yolda olduğunu düşünen geliştirici firma ACTIVISION, tekrardan eski ruhu canlandırmak istemiş ki Call Of Duty WWII oyunu ile 2. Dünya Savaşı’na tekrardan güzel bir dönüş yapmış oldu. Bu gelişme ile seri, hayranlarının kalbini yeniden kazandı. Zira bir önceki oyun Infinite Warfare ile WWII’nin Youtube’deki tanıtım videolarına gelen tepkilerin farkı bunu kanıtlar nitelikte. Bu anlamda Call of Duty WWII, Infinite Warfare’yi açık ara geride bıraktı.

 

Oyuncular bu yıl Battlefield 1 oyunu ile oldukça çok 1. Dünya Savaşı’nı gördüğü için ACTIVISIPN yeter artık diyerek 2. Dünya Savaşı’na el atmış ve oyuncuların bu seneki zevklerini aynı tutmamış oldu.

Bundan 11 ay önce Call of Duty Infinite Warfare için resmi tanıtım videosu yayınlanmıştı. Oyuncular bu konuda büyük bir dayanışma göstererek ‘videoyu beğenmeme’ rekoru kırdılar. Zira oyuncular, fütüristik temadan sıkılmıştı. Zira bu fütüristik temaya sahip oyunlar saf FPS değerini kaybediyordu. Drone, jetpack, duvarda yürüme gibi özellikler oyuncuların görmek istediği şeyler değildi. Dolayısıyla Infinite Warfare, tam 3 milyon beğenmeme aldı ve bu alanda rekor kırdı. Özellikle rakip oyun Battlefield 1 ile yakın dönemlerde yayınlanan video, rakibinden bu alanda büyük bir farkı yemişti.

Activison, COD WWII ile oyunculara istediğini verince oyuncular da videoyu beğendi. Infinite Warfare 38 milyon görüntülenmede 573 bin beğenme ve 3 milyon beğenmeme almıştı. WWII ise sadece 4 günde 851 bin beğenme ile selefini geride bırakmakta zorlanmadı. WWII ayrıca 13 milyon görüntülenme 74 bin beğenmeme aldı.

 

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

 

 

TRAILER

 

Gerek senaryosu ile gerek dinamikleri ile bize kendini gösteren Call of Duty serisinin yeni oyunu WWII hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Yorum Bırak