Arya Stark’ın Öldürme Listesi ve Durumları

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

 

Game of Thrones serisi tüm dünya tarafından takip edilen IMDb puanı ile dünyanın en iyi dizisi seçilen bir seri. Sevilen karakterlerden biri olan Arya Stark babasının vahşice idamından sonra çılgına dönmüş ve babasının idamında parmağı olan, arkadaşlarına ve kendisine kötü davranan herkesin içinde bulunduğu bir liste oluşturmuştu. Bazılarını heyecansız bulduğu için listeden çıkarttıysa bazılarını da öldürmüş durumda fakat hayatta ve listede olan çok kişi var. 2 sezon boyunca Yüzsüz Tanrıya hizmet etmiş ve eğitim almış olan Arya sonunda kendini yani Arya Stark’ı tekrar bulmuş ve ona kavuşmuştu. Öğrendiği eğitimler ile 13 aylık aradan sonra izlediğimiz 7. sezonda büyük bir darbe vurmuş ve intikamlarından birisini almıştı. Spoiler vermek istemeyiz bu yüzden diziyi izleyin :D.

SPOİLER ALERT

 

 

Arya’nın bir gün patlamaya hazır bir bomba haline geleceğini biliyorduk bir süredir. Ve işte şimdi o an geldi! Şimdi hayatta kalan listedeki diğer isimlere ve neden listede olduklarına bakalım.

 

Walder Frey

Listede bulunma sebebi: Arya’nın abisi Robb ve annesi Catelyn’ı düğünde hunharca katletmesi ve düğünü Red Wedding’e çevirmesi.

Durumu: Ölü. Arya Stark tarafından kendi çocuklarının etlerini yedikten sonra boğazı kesildi.

 

Frey Hanesi

Listede bulunma sebebi: Wolder Frey’in emirleri doğrultusunda Stark hanesinden, Catelyn ve Robb’u katletmeleri.

Durumu: Ölüler. Şüphesiz uzun bir süre bekledikten sonra böyle güzel bir sahne izlemek gerçekten beni mutlu etti. İlk başlarda Flash Back sansam da hamile kadını öldürdünüz gibi sözler kurmalarından bunun Arya Stark olduğunu anlamıştım. Arya Stark, Wolder Frey’i öldürdükten sonra yüzünü alması ve yüzünü takarak Freylerin en değerli mensuplarını toplaması ile hepsine zehirli içki içirmesi sonucunda hepsi öldü. Hizmetçi kızlar dışında. Onlarda Freylerden sayılmaz.

 

Cersei Lannister

Listede bulunma sebebi: Yanlışlıkla Ned Stark’ın babasını ihanetle suçladı ve onu tutuklayarak, King Joffrey’in emirleri doğrultusunda idamına neden oldu.

Durumu: Hayatta, ve Iron Throne’da oturuyor. Westeros’un dev haritasının üzerine oturmuş, bol miktarda şarap içiyor. Zombie Gregor Clegane ve kendi kardeşi Jaime onu koruyorlar fakat, 7. Premierde gördüğümüz kadarıyla Jaime uzun süre onun tarafında yer almayabilir. Yedinci premier sezonunda Arya, King’s Landing’e giderek Cersei’yi öldüreceğini söylüyordu. Bu bağlamda onu öldürmeye teşebbüs edeceğine inanıyoruz.

 

Illyn Payne

Listede Bulunma Sebebi: Joffrey’in emirlerine uyarak Ned Stark’ı öldürmesi.

Durumu: Hayatta. Uzun süredir onu görmedik. Ama Westeros’un çevresinde hala korkuyla gezinmekte olan listedeki diğer kişiler kadar önemli değil.

 

Melisandre

 

Listede bulunma sebebi: Gendry’i ‘Brotherhood Without Banners’tan götürmek.

Durumu: Hayatta ama gerçekten oldukça yaşlı. Jon Snow onu Winterfel’den sürgüne gönderdi. Güneye yönelen Melisandre, Arya’yı son gördüğümüzde Riverlands’teydi. Yollarının çakışacak olması ihtimali yüksek.

 

Beric Dondarrion

Listede Bulunma Sebebi: Gendry’i Melisandre’ye satmak ve The Hound’u serbest bırakmak.

Durumu: Hayatta ve The Hound’la birlikte White Walkers’la karşılaşmak için kuzeye gidiyor. Arya onu öldürebilir ama belki arkadaşı Thoros of Myr ve Lord of Light’ın sayesinde geri dönebilir.

 

Thoros of Myr

Listede Bulunma Sebebi: Gendry’i Melisandre’ye satmak ve The Hound’la birlikte Brother Without a Banner’ın arkadaşı Beric Dondarrion’u serbest bırakmak.

Durumu: Hayatta ve The Hound’la birlikte. Arya’nın Beric Dondarrion’u öldürmek için öncelikle Thoros’u öldürmesi gerekiyor.

 

Polliver

Listede Bulunma Sebebi: Arya’nın kılıcı ‘Needle’ı çalmak ve arkadaşı Lommy’i öldürmek.

Durumu: Ölü. Arya, The Hound’un yardımıyla Needle’ı boğazına sapladı.

 

Joffrey Baratheon

Listede Bulunma Sebebi: Ned Stark ve Arya’nın arkadaşı Mycah’ın idam fermanlarını neşeyle vermek. Aynı zamanda tam anlamıyla korkunç bir kişilik olmak.

Durumu: Ölü. Littlefinger ve Olenna Tyrell tarafından zehirlendi. Joffrey’in ölümünün tek kötü yanı, bunu Arya’nın yapamamış olması.

 

 

Yorum Bırak