Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm Fragman ve İnceleme

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Çok güzel bir 3. bölüm izledik fakat ben size fazla bir şey anlatmayacağım. Daha yazının ilk başında spoiler yemenizi istemem. Sonuçta dizinin 3. bölümünü çoğu kişi izlememiştir. Eğer izlemediyseniz yazıyı yer işaretlerine kaydetmenizi ve izledikten sonra okumanızı tavsiye ederim.

3. bölüm için söyleyebileceğim tek şey Daenarys ve Jon sonunda buluştular biraz hatta ne birazı oldukça güzel bir tartışmadan sonra Daenarys, Jon’a ejderha camlarını çıkartması için izin verdi. Daenarys her ne kadar Jon’a inanmıyor gibi görünse de inanmaya çalışıyor. Yakında da Jon kendini tam olarak kanıtlamak için Daenarys’e güzel bir hediye vereceğini fakat bu hediye için sevdiğimiz karakterlerden bazılarının öleceğini söylüyorum 🙁

Artık dizinin senaryosu tamamen tahmin edilebilir hale geldi. Senaristlerde bu olayı hala devam ettiriyor. Bunu bilerek mi yapıyorlar pek bilmiyorum. Ama Game of Thrones’a karşı olan düşüncem bu olayı bir yere kadar devam ettireceklerini ve son anda hiç beklenmeyen bir olay gerçekleştirerek bizleri şaşırtacağını söylüyor.

 

Konuyu fazla uzatmadan madde madde fragmandaki sahne analizlerini yapalım.

 • Cersei’nin tek amacını hepimiz biliyoruz. Westeros’u almak ve üstünde yaşayan herkese hükmetmek.
 • Diğer bir sahneye geçecek olursak Daenarys, Jon’a tüm müttefiklerinin gittiğini söylüyor. Gitmek derken ölmeyi mi kast ediyor yoksa Daenarys’i terk ettiğini mi pek anlayamadım. Ama bu kadar kayıptan sonra öldüğünü kast ediyordur herhalde. Ardından Jon Snow’a kaybettiğini söylüyor bu nedenle Jon’a yardım edemeyeceğini söyleyebilir. Biliyoruz ki Jon gerçekten de yardıma muhtaç. En çok da Daenarys’in. Daenarys’in masum insanları ne kadar sevdiğini anlamış olacak ki White Walker’ları yani Ak Gezenleri, Night King’i(Gece Kralı) ve Wights’ları kanıtlamak için onunla anlaşma yapacak. Daenarys’e, ak gezer ordusundan bir kaç kişiyi yakalayıp armağan edecek ve ne kadar tehlikeli olduklarını gösterecek.
 • Jaime’yi Bronn ile birlikte bir arazide görüyoruz. Sonunda Daenarys’in ordusu ile savaşmaya gelmiş olabilirler. Fakat yaptıkları en büyük hata bu olur. Dothraklar ile açık alanda çarpışmak ve kazanmak neredeyse imkansızdır. Adamlar atın üstünde ayakta durarak kılıç ya da ok kullanacak güçteler. Büyük hata Cersei ya da Jaime.
 • Cersei, Iron Bank yani Demir Bankası ile iş yapıyor. Galiba iş kötü gidiyor ve Cersei, Jaime’den altınları geri almasını istiyor. Bu sahnelerde pek emin değilim o yüzden pek üstünde durmayacağım.
 • Gelelim zurnanın zırt dediği yere. Hani Bran görmemesi gereken bir şey görmüştü ve bu yüzden Jaime onu kuleden atmıştı. Sonra hayatta olduğunu öğrenince bir suikastçı göndererek Bran’i öldürtmek istemişti ya. İşte suikastçının kullandığı hançer ve işte Arya! Westeros’un en değerli hançerlerinden biri artık küçük suikastçı mızın ellerinde. Acaba bununla ne canlara kıyacak 🙂 (Edit: O el Arya’nın eli değil. O el Petyr Belish’in eli. Büyük ihtimal babasının intikamını aldıktan sonra hançere sahip olacak.)
 • Daenarys artık akıllıca plan yapmıyor. Topyekun savaşa hazır olun!
 • Karanlık ve alevli sahneye gelince. Euron, Yara’ya eziyet yapıyor olabilir. Ya da sıradan bir meşale yakma sahnesi olabilir.
 • Podrick Payne’i yere atıyorlar. Belki Brienne ile talim yapıyordur. Ama sonraki sahnelerde Brienne’in hırçın bir şekilde gardını aldığını görüyoruz.
 • Theon sonunda Dragonstone’a ulaşmış. Acaba yaptığı şeyi Daenarys nasıl buldu? Benim içimde bir umut hala Euron’u Theon öldürecek diyor 🙂
 • Ve Jon Snow ve Daenarys, Dragonstone’un mağaralarına iniyor!
 • Petyr Baelish sinirli. Brienne saldırgan.
 • Arya Stark, Winterfell’e ulaşmış ve uzaktan bakıyor. Acaba gidip ailesi ile tekrar bir araya mı gelecek yoksa King Landing’e gidip intikam mı alacak? İntikamı unutun 🙂 Bu bölümde güzel bir buluşma izleyeceğiz. Hançeri de büyük ihtimal Winterfell’de bulacak ya da alacak.
 • Sansa Stark biriyle konuşuyor ve düşünceli.
 • Ve son olarak ejderha! Büyük savaşın temelini oluşturacak muharebeye gidiyor!

 

İncelerken hata yaptığımı düşündüğünüz bir yer varsa lütfen yazınız ki beni yanlış düşündüğüm konuda bilgilendirin 🙂

Yorum Bırak