Game of Thrones Bölümleri Çalındı!

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Bir hacker grubu ünlü televizyon ve eğlence firması HBO’nun sunucularına sızarak 1.5 terabaytlık veriyi çaldılar. Yapılan saldırıdan sonra Ballers ile Room 104 dizilerinin henüz yayınlanmayan yeni bölümleri hackerlar tarafından dizi sitelerinde paylaşıldı. Bu diziler dışında Game of Thrones’da nasibini aldı. Henüz yayınlanmamış 7. sezon 4. bölümünün senaryosu çalınan dizinin dosyaları internet üzerinde paylaşıldı.

HBO, “Siber bir kaza yaşandı ve bu da mülkiyet bilgilerinin ele geçirilmesine neden oldu. Gerekli önlemleri almaya çalışıyoruz ve avukatlarımızla olayın incelenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bilgi güvenliği HBO’nun ilk önceliğidir ve bunları korumak bizim için ciddi bir sorumluluktur.” açıklamasını yaptı.

Bu siber saldırı HBO açısından gerçekten çok tehlikeli bir durum. Çalınan şeyler yalnızca yayınlanmayan dizi bölümleri değil, aynı zamanda çalışan verileri ve finansal bilgiler de yer alıyor. Bilgisayar korsanları çevrimiçi verileri yavaş yavaş yayınlamaya başladılar bile. Pazar gecesi gazetecilere gönderdikleri bir e-postaya göre korsanlar şu açıklamayı yaptılar:

“Tüm insanlık, merhaba. Siber güvenlik döneminin en büyük sızıntılarından biri gerçekleşiyor. Peki bu sızıntı nedir? Elbette, söylemeyi unuttum. Bu sızıntı HBO ve Game of Thrones! Sizler gerçekten şanslısınız, çünkü sızıntıyı indirebilecek ilk insanlarsınız. Bundan keyif alın ve bu yazıyı yayınlayın. Bunu en iyi şekilde yayınlayan kişiyle röportaj yapacağız. HBO düşüyor.”

Bu olay HBO’nun başına ilk defa gelen bir şey değil. Geçmişte de bir çok kez hackerlar, HBO’ya saldırı düzenledi. Fakat şuana kadar en büyüğü bu gibi duruyor. Hackerların, HBO’nun peşini bırakmaya niyeti yok gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir