Game of Thrones Jorah Mormont Yaşayacakmı?

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

 

Gri hastalığına yakalanan Jorah Mormont’u üstat olmak isteyen Samwell’in yanında, Oldtown’da gördük. Hastalığının ilerleyip bütün elini kaplamış olduğunu gördüğümüz sahnede Mormont’un kendi isteğiyle mi yoksa zorla mı kapatıldığı bilinmiyor, ancak bölümün devamında Samwell’in, Mormont’un kurtulmasını sağlayacak çok önemli bir detayı bulacağını biliyoruz.

 

Buradaki önemli detay, Beastmodekait isimli bir Reddit kullanıcısı tarafından bulundu ve bölüm ilerlerken doğru noktayı yakalamayı başardı.

Zaten bölüm net bir şekilde ejderha camı üzerine kurulmuştu. Samwell’in ak gezenlere karşı bir üstünlük bulmak için gizlice çaldığı kitap, ejderha camının kullanım alanları ile dolu. İşte Samwell bu kitabı araştırırken kimsenin gözüne çarpmayan, ancak orada kabak gibi duran bir tarif var. Ejderha camının hastalık için iyileştirme yöntemi olarak kullanılmasını anlatan sayfa, Samwell’in bir çılgınlık yaparak Mormont’un hayatını kurtarma çabasını içerecek gibi duruyor.

 

DragonStone’un önceki sakini Stannis’in kızı Shireen’in bu “durdurulması imkansız” gri hastalığını durdurmasının formülü ejderha camından geçiyor. Sonuçta her yerde ejderha camının olduğu DragonStone’da yaşıyordu kız. Dizide bundan bahsedilmiyor, ancak 7. sezonun ilk bölümü ile birlikte bunun bu şekilde olduğu daha çok netleşti.

Tahminlerimize göre Samwell, Jorah Mormont’u ejderha camını kullanarak kurtaracak. Sizin düşünceniz nedir bu konuda? Yorum olarak belirtmenizi bekliyoruz.

 

Yorum Bırak