Jon Snow Aslında Evlilik Dışı Değil!

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

 Game of Thrones’un 7. sezonu hiç şüphesiz tamamıyla hayranların eseri. Kitaplardan bazı bilgiler hayranlar tarafından ortaya atılıyordu. Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölümde bunlardan biri! Dizi, hayranların kelimenin tam anlamıyla on yıllar boyunca spekülasyona girdiği önemli bir teoriyi teyit etti.

Söylent Sam ve Gilly arasındaki sahte gözle görülür bir sahnede ortaya çıktı; Sam’in Samir’in kalesinde liseli kaçak hırsızlar gibi gece kaledeki kitapları soymadan önce. Gilly, Sam’e yüksek Septon Maynard’ın – ki bu arada kitaplara hiç girmeyen bir karakter – kayıtlarını okuduğunu ve Sam’in bulduğu bazı bilgileri kopya kaydına almayacağını açıklıyor: Prens Rhaegar Targaryen’ın görünüşte bulduğu ilk evlilik iptal edildi ve bir başkası ile evlendi.

Gilly “Maynard burada Prens Rhaegar için bir fesih ilan ettiğini ve Dorne’deki gizli bir törenle aynı anda başka biriyle evlendiğini” söylüyor, Samwell Tarly’den kayıtsızlığı dile getirmek için.

Önemli olan şu: Bu, Daenerys’in abisi olan Prens Rhaegar Targaryen’in Elia Martell’le olan evliliğini Lyanna Stark’ı iptal etmesi ve evlendirmesi anlamına geliyor. Yani Jon bir p*ç değil, gerçek bir Targaryen. Jon Targaryen nasılsın?

Game of Thrones daha önce Jon’un Ned Stark’ın değil Lyanna’nın oğlu olduğunu oldukça açık bir şekilde açıkladı. Sezon 6 sonunda Bran, teyzesi Lyanna’nın babası Ned’e bebek verdiğini gördü/ izledi. Dikkat çeken hayranlar, Lyanna’nın (iddia edildiği üzere!) Rhaegar Targaryen tarafından kaçırıldığını ve bebeğin muhtemelen ondan olduğunu tespit etti.

 

Littlefinger, sezon 6’da Sansa’ya Rhaegar hayranlarının haklı olarak şüphe uyandıran bir olayı söylemişti yani Rhaegar’ın Lyanna’ya tecavüz ettiğini söyledi. Ve kitap okuyucuları, yıllarca Rhaegar’ın kurt kızıyla gizli olarak evlenmiş olabileceğinden şüphelenmişti. Kitaplar ve diğer kaynaklardan ipuçlarıyla, yazar George R.R Martin’in kendisiyle yaptığı röportajlardan resmi Westeros ansiklopedisi “Buz ve Ateşin Dünyası” bölümlerinde geçti. Ama her zaman sadece bir teori oldu.

 

Kaynak

 

Yorum Bırak