Star Wars: Obi-Wan Kenobi Filmi Geliyor

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Yeni gelecek olan Han Solo spin-off filmi tek bir karaktere özgü Star Wars filmi olmayacak. Obi-Wan Kenobi’nin de filmde yer aldığı belirtildi.

The Hollywood Reporter’a göre, projeyi yönetmek için yönetmen Stephen Daldry ile görüşmeler devam ediyor; Daldry, Billy Elliot ve The Hours’da bir yönetmen olarak Oscar’a aday gösterildi. Bu tartışmalar “daha erken” olarak nitelendirildi ve zaten henüz bir senaryo yok, fakat senaryo olmamasına rağmen Yönetmen Daldry filmin sürecine dahil oldu.

Star Wars prequels’de Obi-Wan Kenobi’yi oynayan Ewan McGregor karakteri oynamak için geri dönüp dönmeyeceğini henüz teyit etmedi. Geçen yıl, Obi-Wan’ın Episod III’deki hikayesi: Sith’in İntikamı ve Episod IV: Yeni Bir Umut arasındaki köprüyü kapatan en az bir filmin bulunması gerektiğine inandığını söyleyerek buna ilgi duyulduğunu belirtti.

Raporda, Obi-Wan filminin Yoda ve Boba Fett’in (birkaç yıl önce duyduğumuz ilk film) yanında Lucasfilm’in düşünmeye başladığı birkaç projeden biri olduğunu belirtti. Lucasfilm, Hann Solo filmi yönetmenleriyle bu yılın başlarında Ron Howard’ın devralınmasıyla – koşulların en iyisi değil – bildirildi. Bu film, 25 Mayıs 2018’de, bu Aralık ayının VIII. Bölümünün yayınlanmasının ardından yayınlanacak. Son Jedi. Bölüm IX, 24 Mayıs 2019’da yayınlanacak.

Yorum Bırak