2017-2018’de Çıkacak Open World Oyunlar

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Bu yıl içinde çıkacak open world oyunları sizin için derledik elimizdeki bilgiler dahilinde inceledik.

 

Xenoblade Chronicles 2 (2017)

Nintendo Switch’e gelicek oyun bir devam oyunu gibi gözükse de tamamen yeni karakterler ve yepyeni bir hikayeyle karşımızda olacak.

 

Agents of Mayhem (2017)

Seul’un gelecekteki halinde geçiyor oyunumuz 12 farklı karakter içinden seçeceğimiz 3 karakterle katliama hazır mısınız ?

Bu oyun durmadan Saints Row’la karşılaştırılsa da Agents of Mayhem de daha kurgulu ve düşünülmüş bir hikaye görüyoruz espiri ve cizim şekilleri bir birlerini andırıyor bunu inkar edemeyiz.

Metal Gear Survive (2018)

Hideo Kojima ‘nın ayrılmasından sonra ilk Metal Gear oyunu geliyor bu oyunda Ground Zeroes ve Phantom Pain zaman çizelgesinin arasında kalıyoruz ve karşımızdaki en büyük tehdit kristalleşmiş zombi-vari yaratıklar. Alışık olduğumuz Metal Gear oyunlarından farklı bir yapıyla karşımıza gelen bu oyun bakalım sevenlerini tatmin edebilecek mi ?

Destiny 2 (2017)

Sonunda ! 6 Eylülde Destiny2 piyasaya çıkacak aynı grafik mekanikleri ve aynı Pve ve PvP sistemiyle gelecek oyunda , daha iyi bir eşleştirme sistemi olacak. Açıkçası bu sezon için en çok beklediğim oyun diyebilirim.

Sea of Thieves (2018)

2018 de gelicek bu oyun Mmorpg tarzı bir oyun ama değişik tarafı korsanlar tehlikeli deniz hayatını yaşıyoruz degişik bir dokunuş olarak gördüğümüz bu oyun. Kendi ekibimizi başka online oyunculardan kurduktan sonra gemide hepimiz farklı görevler ediniyoruz.Misal birimiz dümendeyken bir başkası güverteyi temizlicek bir başkası ise topları temizleyip ateşlicek.

Tamamen keşfetmesi neredeyse imkansız olan bu oyun’da eğlenceli bir seçenek olarak gözüküyor.

State of Decay 2 (2018)

En büyük yenilik State of Decay’den geliyor 1inci oyunda üstümüze yaldır yaldır gelen zombileri tek başımıza kesmemiz gerekiyordu fakat bu sefer Co-op seçeneğiyle karşımızdalar hemde 2 degil tam 4 kişi ile savaşacağız. Genelde bu tarz devam oyunlarının ne kadar büyük bir hayal kırıklığı olduğunu biliyoruz fakat bu sefer biraz ümitliyiz.

 Assassin’s Creed Origins (2017

Assassin’s Creed oyuncularını daha çok zorlicak fightlar ve Epic boss savaşlarıyla geri geliyor daha geniş bir açık dunya haritasıyla ana hikaye harici oyun içinde yapılabilecek şeyler arttırılmış. Bu sefer bizleri biraz daha zorlayacaklar gibi duruyor.

Far Cry 5 (2018)

Arkadaşlar ekran kartlarınızı yenileme vakti geliyor oyunun incelemesini gördüğümde ilk gözüme takılan şey grafikler sadece koyduğumuz görseldeki suyun ve köpeğin gerçekliği bile dehşete düşürüyor insanı VR ile birlikte ne kadar gelişecek bizde merak içindeyiz. Oyun Hope Country adı verilen küçük bir kasabada geçiyor. Kasaba aşırı yobaz bir grup tarafından ele geçirilmiş bizim amacımız ise bu arkadaşları buradan kovmak.

Mount & Blade II: Bannerlord (2017)

Pc Gamer nisan ayında bu oyunun tam sürümünü inceleme şansı bulmuş ve Skyrimden sonra gelen en iyi Sandbox RYO olarak tanımlamış.Dergide yapılan ön incelemeyi resmi sitesinde de paylaşan PC Gamer, Mount & Blade II: Bannerlord’un geçmiş oyunların her alanda üzerine koyduğunu ve oynanışın eskisinden bile daha keyifli ve derin bir hale geldiğinden bahsetmiş.

Oyunun genel müdürü Ali Erkin de oyunun çıkışının neden bu kadar geciktiği ile ilgili bir açıklama yaptı. Erkin, “Yapabileceğimiz en iyi oyunu yapmak için çabalıyoruz. Bu ne yazık ki zaman zaman tasarım tahtasına geri dönmemizi gerektirdi, bazı özellikleri yeniden düşündük ya da yeterince iyi performans gösteremeyen bir kodu tekrardan yazdık. Her şey bittikten sonra işleyen bir sistem gördüğümüzde harcadığımız ekstra zaman ve efora değdiğini gördük.” şeklinde konuştu.

Bu inceleme bizleri heyecanlandırdı sinsi bir şekilde bekliyoruz.

Red Dead Redemption 2 (2018)

2017 baharında gelmesi bekleniyordu fakat oyunun daha kaliteli bir deneyim sağlaması için 2018e sarktığını açıkladılar.

4chan Forumunda Sızdırılan Tüm Detaylar:

 • Red Dead Redemption 2’nin hikayesi Jack Marston hakkında olacak.
 • Oyun, trailer’de de gösterilen Dutch’s Gang ile ilgili birçok flashback’a sahip olacak.
 • Jack, babasının günlüğünde bulduğu bazı şeyleri bir araya getirmeye çalışacak ve John’un geçmişindeki bazı sırları ona anlatacak birkaç eski arkadaşını bulacak.
 • Red Dead Redemption’dan 3 yıl sonrasını anlatacak.
 • Oyuncular, birbirleriyle alışveriş yapabilecek.
 • Sonunda Gatling Silahları alınıp vagonun arkasına koyulabilecek.
 • Zebra ve bufalo gibi binekler satın alınabilecek.
 • Karakter yaratırken seçebileceğiniz 5 veya 6 çete grubu olacak.
 • Herhangi bir çeteden herkesin katılabileceği balık tutma, avlanma, at yarışı ve kumar gibi farklı kulüpler olacak.
 • Online av partilerine büyük önem verilecek.
 • Her hayvanın farklı istatistikleri olacak. Bu yüzden fazla puan almak için hangisini öldürdüğünüze dikkat etmeniz gerekecek.
 • Botlar olacak ve balık avlanabilecek.
 • Her bir kasabada büyük kumarhane mekanları olacak.

 

 

 

Yorum Bırak