ASSASSİN’S CREED ORİGİNS HAKKINDA BİLİNMEYENLER

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

2014 yılından bu yana Assassin’s Creed Unity’den sorunun ne olduğunu araştırmakta olan Ubisoft Assassin’s Creed serisini nasıl geliştirebileceğimiz konusunda baya bir kafa yormuşturlar. Hatta 2016 yılında yaptıkları duyuruda oyunun bu yıl içerisinde çıkış yapmayacağını duyurdular. Geçtiğimiz günler de Amerika da yapılan E3 2017 Basın konferansında ki Açıklamada Ubisoft Oyunun çıkış tarihini ve oyunu tanıttılar.

Oyunun yapım direktörü Ashraf Ismail ve ekibi Acık dünya yapmakta oldukca başarılı biri Assassin Creed Origins’de yaptıkları Mısırda ki dünya şuana kadar yaptıkları en büyük dünya olacaklarını duyurdular. Değinilecek bir başka konuda Assasins Creed serisinde alıştığımız eski binalar oradan oraya geçişler büyük havalı kahraman Girişlerimizi Assassin’s Creed Origins nasıl yapacağımız Konusu olacak çünkü Assassin’s Creed Origins Mısır’da geçiyor. Mısır Denilince çoğu insanın aklına ucu olmayan çöller geliyor. Oyunun dünyası hakkında Ashraf Ismail ve ekibi şunları söylüyor: “Biliyoruz, Mısır denilince akla direk çöller geliyor. Ancak Mısır bundan da fazlası. Nehirler, yeşillikler, birden fazla şehir ve yerleşim yerleri. İşte oyunda biz bunların hepsine sahibiz. Sadece bir şehir değil. Tüm ülke oyunun haritasını oluşturuyor.”

Oyunun dünyasında Yaşayan insanlar diğer bir deyişle (Npc) Tam bir döngüye sahip olacaklar. Tam bir döngüden kastımız normal insanlar gibi sabah kalkıp kahvaltılarını edip, işine gidecekler. İş molasında yemeklerini yiyecekler. Tuvalet ihtiyaçlarını görecekler. Bunları oyun içerisinde gördüğümüz zaman oyunun ne kadar gerçekmiş hissi verdiğini, iliklerimize kadar hissedeceğimizi düşünüyoruz.

Bu yaşam döngüsünün bize ne faydası olabilecek diye düşünüyor olabilirsiniz. Hemen onuda Söyleyelim Bu yaşam döngüsünü suikast girişimlerinizde, işinize çok yarayacak örneğin birini takip edip 1 günlük yaşamını takip edip ertesi gün ona sürpriz saldırılar yapabilirsiniz.

Oyunda senkronizasyon noktaları bulunmaya devam edecek. Bu noktalarda haritayı keşfetmenin yanı sıra haritadaki ipuçlarına ve sizi bekleyen yan görevlere ulaşabileceksiniz. Ayrıca açtığınız her senkronizasyon noktası aynı zamanda Hızlı Seyahat için bir kapı olacak. Sevindirici bir haber de işte burada geliyor. Hızlı Seyahat gerçekten hızlı olacak. Önceki oyunlardaki gibi uzun yükleme süreleri beklemeyeceğiz. Hızlı geçiş noktalarını tercih etmek istemezseniz de anlarım tabi ki o zaman devreye atlar develer devreye giriyor binip istediğiniz yere gidebilirsiniz. Ayrıca Assassin’s Creed özelliklerinden biri olan kartal gözü özelliği baştan tasarlandı. artık mısırın güzelim çöllerinde bir kartalı yönetiyoruz. Kartalımızın adı “Senu” ve onu kullanarak düşmanları, çevredeki toplanabilir öğeleri ve daha fazlasını göreceğiz. Aynı zamanda Senu’nuyu kullandığımız zaman yakınımızda olmasına gerek yok istediğimiz yerden kontrol edebiliriz istersek kartalla dünyayı dolaşabiliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir