Black Desert Online Türkiye’ye Geliyor! Üstelik Türkçe!

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Şuanda Amerika ve Avrupa da yayınlanan Black Desert oyunun yapımcı firması Pearl Abyss Türk oyuncularını çok sevindirecek bir açıklama yaptı. Çıkan MMORPG oyunları arasında en iyi grafiklere sahip olan Black Desert Online ülkemizde yayınlanmıyordu. Fakat DNS ile erişim mümkündü. Türkiye’de yayımlanmamasının sebebinin oyunu yayınlayacak bir distribütör ya da yayımcı firma olmadığı değilmiş. Açıklamayı yaparken Pearl Abyss, Türkiye sunucuları için özel olarak ilgilendiğini ve Türkiye’ye özel ofis açacağını dile getirdi.

Sözü fazla uzatmadan yaptıkları açıklamaya geçelim;

Pearl Abyss şirket politikası gereği, sosyal medya üzerindeki yorumlarınıza ve özel mesajlarınıza yanıt veremiyoruz, sonraki günlerde de veremeyeceğiz. Bize iletmek istediğinizi her türlü soru, sorun, yorum ve eleştirinizi web sayfalarımızın “Bilet Aç” seçeneğini kullanarak iletebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Sıkça sorulan sorularınızdan bazılarını burada cevaplamak istiyoruz.

Black Desert Online daha önce neden Türkiye’de yasaklandı ve şimdi açılıyor?

Black Desert Online Türkiye’de hiç yasaklanmadı. Yayımcımız Kakao Games ile yaptığımız anlaşma, Türkiye’yi kapsamıyordu. Bunun sebebi de, Kore ve Türkiye arasındaki özel, tarihi bağlar sebebiyle, Black Desert Online’ı Türk oyuncularına Pearl Abyss olarak, tamamen Türkçe sunma planımızdı. Türkiye, daima önceliklerimiz arasındaydı ve Black Desert Online’ın Türkçe’ye çevrilmesi çalışmalarına çok önce başlamıştık.

Black Desert Online’ı Türkiye’de kim, hangi sunucularda, hangi dilde yayınlayacak?

Black Desert Online Türkiye’de resmi Pearl Abyss sunucularında, Pearl Abyss Türkiye ofisi tarafından, Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak.

Başka ülkelerden oyuncular da katılacak mı?

İlerleyen dönemlerde sunucularımıza yeni ülkeler de eklenecek. Fakat Kuzey Amerika – Avrupa sunucularıyla bağlantımız olmayacak. NA-EU sunucularında karakterleri bulunan oyuncular, karakterlerini Türkiye sunucularına taşıyamayacak. Bu uygulamamızın sebebi, Türk oyuncularının oyunun hep birlikte, büyük seviye farkları olmadan, sıfırdan keşfetmelerine olanak verebilmek.

Black Desert Online ücretli mi olacak?

Black Desert Online’ı kişisel hesabınızı açarak oynayabileceksiniz ve hesap açmanız için gerekli paketler ücretli olacak. Paket alımı bir sefere mahsus olacak, aylık üyelik veya ödeme olmayacak.

Black Desert Online Türkiye sunucuları ne zaman açılacak?

Sizleri çok fazla bekletmeyeceğiz. Çalışmalarımız devam ederken, Black Desert Online’la herkesten önce tanışmanız için GameX, Gaming İstanbul gibi dev oyun etkinliklerinde sizlere özel deneme alanları hazırlayacağız, Açık ve Kapalı Beta testlerinde Black Desert Online’ı birlikte oynayacağız.

Black Desert Online hakkında daha detaylı bilgi almak, Türkçe sürümü ilk görenlerden ve oynayanlardan biri olmak, özel üretilen Black Desert Online hediyelerini ve paketlerini kazanmak için, GameX 2017’de sizin için kuracağımız dev stantımızı ziyaret edebilirsiniz.

Biz, bu büyük projeye sizlerle birlikte imza atacağımız için, sizler kadar heyecanlıyız. İlginize çok teşekkür ederiz.
Black Desert Online Türkiye Ekibi

 

 

  1. Neden Avrupa veya Amerika sunucuları ile bağlantımız olamayacak. Sadece kendi içimizde kalıyoruz. Ayrıca neden sunucular arası geçiş olmuyor.
    Sizi aramıza almıyoruz ama madem o kadar Türk oyuncu var DNS vs. zaten oynuyorlar neden para kazanmayalım muhabbetine sizi dışlıyoruz demiyorlarda yok Türkiye için özel sunucu muhabbetine giriyorlar. Sonradan kıvır kıvır. Madem yasaklı değil ingilizce açsınlar sunucuları. Bu kadarda saf yerine koyulmaz insanlar. Yok şimdi adam kaç zamandır o kadar progress yapmış boşa mı gidecek. Saçma gerçekten saçma.

    • Oyunu oynayamayan bir sürü Türk var şuan. Çoğu Türk oyuncunun da İngilizcesi pek iyi değil. Hem 0’dan bir başlangıç yapmak için hem de Türklerin kendi arasında oynayabilmesi için iyi bir yapılanma olmuş diyebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir