En İyi 5 MMORPG Oyunları Listesi #2 2017

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

 

MMORPG oyunları gerek takım ruhu olsun (Benim deyişim ile Party), gerekse rol yapmada bizlere verdiği zevk olsun geçmişten günümüze biz oyuncuları kendine bağlamış ve oynatmış bir tür olmayı başarmıştır. Neredeyse tüm oyuncuların, oyunculuk hayatlarında en az 1 kere oynadığı bir RPG oyun vardır. Bu listemizde RPG oyun oynamak isteyip hangisini oynamakta kararsız kalan oyuncular için yapıldı. Hiç bir oyunu kötülemek gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Yalnızca siz oyuncuların, oynamak istedikleri oyunları bulabilmeleri için yapılmış bir listedir.

 

Daha önce de böyle bir liste yapmıştık. O listede kullandığımız oyunları bu listeye eklemedik. O listeye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

5. Echo Of Soul

Ücretsiz fantastik MMORPG Echo of Soul’da oyuncular Soulkeeper rolüne bürünerek kötülükle savaşmakla görevlendiriliyorlar. Öldürdükleri yaratıklardan ruh toplama yeteneğine sahip olan oyuncular, böylelikle karakterlerini kişiselleştirebiliyor.

Echo of Soul; solo ve parti dungeon’lara ve raid özelliklere sahip PvE’ lere ve 5vs5 ya da 15vs15 savaşlara sahip PvP’leriyle heyecanı doruklarda yaşatıyor.

Warrior, Guardian, Archer, Rogue ve Sorceress olmak üzere 5 farklı sınıf bulunduran Echo of Soul’da oyuncular aşçılık ya da Simya üzerine uzmanlaşabilirler.

 

4. Guild Wars 2

Guild Wars 2, ArenaNet tarafından tarafından geliştirilmiş olan bir MMORPG oyunudur. Guild Wars serisinin devamı niteliğinde olan oyun ilk olarak 27 Mart 2007’de duyurulmuş, 28 Ağustos 2012’de resmi olarak yayımlanmıştır. Oyunun hikâyesi ilk oyundan 250 yıl sonra geçmektedir. Orijinal Guild Wars zamanından beri dünyayı kontrolleri altında tutan Yaşlı Ejderhalarla savaşmaya kendini adamış Destiny’s Edge adlı bir loncanın yeniden ortaya çıkışını konu alan oyunun hikâyesi, fantezi dünyası Tyria’da geçmektedir. Oyun, kullanıcıların ortamda bulunmalarına bağlı olmaksızın yaşayan ve hikâyesi hücrelere ayrılmış ortamlarda ilerleyen bir dünyada oynama imkanı sunmaktadır.

Guild Wars 2, çok oyunculu olmasına rağmen, oyuncuların hareketlerine tepki veren bir hikâye anlatımına sahip olmasıyla türünün benzersiz örneklerinden biri sayılmaktadır. Dinamik görev yapma sistemi klasik sistemin yerini almış, dalga etkisi benzeri bir yöntem kullanarak oyunculardan bağımsız olarak yaşayan dünyada yer alan görevlere oyuncuların değişik yollarla yaklaşabilmesine imkan vermiştir. Ayrıca, meslekler arası sinerji yaratarak ve çevreyi bir silah olarak kullanmaya imkan tanıyarak birinci oyuna göre daha dinamik bir savaş sistemi yaratmak yapımcılar tarafından hedeflenmiştir.

 

 

3. Neverwinter

 

Cryptic Studios tarafından geliştirilen Neverwinter , MMORPG piyasasında bir kırılma noktasının başlangıcı. MMORPG çizgisinin ne olduğunun farkında olan ve hikayelere duyarlı bir ekip tarafından hayata geçirilen projenin eksenini ise yine hikayeler oluşturuyor.

Dungeons and Dragons 4th Edition kuralları kullanan oyun, adından anlaşılacağı üzere Forgotten Realms’in incilerinden Neverwinter şehrinde geçiyor ve zaman periyodu olarak Spellplague sonrasını ele alıyor. Neverwinter’ın son lordunun kaybolmasından sonra yaralarını sarmaya çalışan şehre hakim olan kaos ortamı, halkın kalanının farklı fraksiyonlar oluşturmasıyla karışıklık içindedir, bunun üzerine bir de Neverwinter’ın dışından gelen yaşayan ölüler gibi tehditler eklenince, Neverwinter’ın kahramanları şehirlerini korumak için Lord’larının çağrısıyla görev başına geçer.

 

2. Blade And Soul

Çoğumuzun beklediği NCSoft firmasının yeni MMORPG oyunu Blade & Soul sonunda Avrupa’ya açıldı. Unreal Engine 3 grafik motoru ile geliştirilmiş olan oyun, MMORPG severlerin büyük ilgisini çekmiş durumda. Hatta öyle ki premium üye değilseniz ve gece geç saatlerde girmeyi denemiyorsanız, yaklaşık olarak 2000 kişilik bir sıra bekliyorsunuz. Blade & Soul, dövüş sahneleri ve karakterlerin geliştirilebilir uzak doğu dövüş sanatı yetenekleriyle beraber, aksiyon severler için de güzel bir oyun tecrübesi oluyor. Düşünülen ince detayların yanında özellikle PvP sevdalıları için çok güzel şeyler düşünülmüş. PvEseverler için ise üzücü bir haberimiz var. Son seviyeye ulaştığınızda PvE yapmak için sadece 4 adet dungeon bulunuyor.

 

 

1. TERA

TERA 03.05.2012 tarihinde Bluhole Studios’un yapımcılığında ve Gameforge’un yapımcılığında oyuncular ile buluştu. Klasik bir MMORPG oyunu olan TERA Rising, çoğu MMORPG’nin aksine grafikleri bakımından daha üstün durumda. 7 adet ırkın bulunduğu oyunda 9 adet sınıf bulunmakta. Tamamen ücretsiz olan TERA , açık dünya,zindan ve battleground sistemini harmanlayıp oyuncuya en iyi şekilde yansıtan oyunlardan biri. Gameforge’un çalışmaları ile her geçen gün gelişen oyun, tamamen fantastik bir dünyada geçiyor ve bunu oyuncuya en iyi şekilde yansıtıyor.

 

Siz de bir daha ki listemiz için aklınıza gelen oyunları yorum olarak bırakmayı unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir