En İyi 5 MMORPG Oyunları Listesi 2017

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

 

MMORPG oyunları gerek takım ruhu olsun (Benim deyişim ile Party), gerekse rol yapmada bizlere verdiği zevk olsun geçmişten günümüze biz oyuncuları kendine bağlamış ve oynatmış bir tür olmayı başarmıştır. Neredeyse tüm oyuncuların, oyunculuk hayatlarında en az 1 kere oynadığı bir RPG oyun vardır. Bu listemizde RPG oyun oynamak isteyip hangisini oynamakta kararsız kalan oyuncular için yapıldı. Hiç bir oyunu kötülemek gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Yalnızca siz oyuncuların, oynamak istedikleri oyunları bulabilmeleri için yapılmış bir listedir.

 

5. AION ONLINE

Ncsoft firması tarafından geliştirilen MMORPG oyunu AION Oline, oldukça kaliteli grafik yapısı ve mükemme görev statüleriyle oyuncuları bilgisayar başına kilitleyecek olan online aksiyon oyunlarından bir tanesi olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Evlilik, ev yönetimi gibi her RPG oyununda bulunmayan özellikler ile dikkat çekiyor. Bir aralar Türkiye de tam Türkçe olarak biz Türk oyuncuların önüne sunulan oyun, Türkiye’den beklediği oyuncu kitlesini alamadığı için Türk sunucularını kapatmak zorunda kaldı. Bu nedenle Türkçe dil desteği de oyundan gitmiş oldu :(.

4.ARCHEAGE ONLINE

ArcheAge, takip edenlerinin ve bekleyenlerinin zaten bildiği üzere yaklaşık olarak 2 sene önce Kore’de XL Games tarafından piyasaya sürülmüş bir devasa online oyundu. Oyuncular uzun bir süre boyunca oyunun EU ve NA sürümlerini hangi firmanın geliştireceğini merak ettiler. ArcheAge’in Kore çıkışından yaklaşık bir sene sonra Trion Worlds, oyunu EU ve NA’ya getireceğini duyurdu. Sandbox devasa online oyun severler bu haberin ardından büyük bir heyecana kapıldı. EU ve NA versiyonu için heyecanla bekleyen oyuncular varken, oyunun Kore versiyonu için durumlar hiç açıcı şekilde ilerlemiyordu. ArcheAge Kore’de günden güne oyuncu kayıpları yaşamaktaydı.

3.BLACK DESERT ONLINE

Black Desert Online Kore’li firma olan Pearl Abyss tarafından geliştirilen bir MMORPG oyunudur. Geliştirilme sürecinde SOE gibi büyük firmalarında desteği ile grafiksel olarak kapsamlı çalışmalar yapan firma 2010 yılında oyunun yapımına başlamış bulunuyor. Sandbox türündeki bu oyun bünyesinde 8 adet sınıf bulundurmakta. Oyunun dikkat çeken en büyük özelliği ise elbette grafikleri ve sınıf çeşitleri. Eşi benzeri bulunmayan sınıflara sahip oyunun Avrupa yayıncısı ise Daum Com. olarak belirlenmiş.

 

 

Oldukça hızlı ve aksiyonlu bir dövüş yapısı olan Black Desert Online, gördüğümüz kadarıyla oldukça yetenek bazlı bir sisteme sahip olacak. Ayrıyetten bazı karakterlerin neredeyse hadouken, uppercut falan çekerek dövüş oyunlarına taş çıkartacak hareketler sergilediği de gözümüzden kaçmadı hani.

2.THE ELDER SCROLLS ONLINE

Hatırlanacağı üzere Bethesda 2011 yılında The Elder Scrolls serisinin 5. oyunu olan Skyrim’i yayınlamış ve o sene ödülleri adeta silip süpürmüştü. Bu başarılı yapımın ardından Bethesda serinin geleceği için oldukça radikal bir karar alarak Elder Scrolls serisini online altyapıya kavuşturacağını ve devasa bir çok oyunculu rol yapma oyununa dönüştüreceğini duyurmuştu. The Elder Scrolls Online’da oyuncular Skyrim’de yer alan olayların uzun zaman öncesine yolculuk ediyorlar ve şeytani Deadra tanrısı Molag Bal ve hizmetkarları ile yüzleşiyorlar. Tamriel’in geniş açık dünyasını bize Elder Scrolls oyunları arasında en kapsamlı ve en geniş şekilde sunan The Elder Scrolls Online’da Skyrim’in yanında Cyrodiil, Hammerfall, Morrowind, Black Marsh ve High Rock gibi bölgelerin hepsi bir arada yer alıyor.

1.WORLD OF WARCRAFT

World of Warcraft (çoğunlukla WoW şeklinde kısaltılmaktadır), Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. İlk olarak 1994 yılında çıkarılan Warcraft:Orcs & Humans oyunu ile tanıtılan Warcraft serisinin 4. oyunudur, ancak bu oyundan önceki oyunlar gerçek zamanlı strateji (RTS) türündedir. Warcraft III: The Frozen Throne oyunundan sonra kaldığı yerden devam eden oyunun konusu, yine önceki oyunlar gibi Azeroth adı verilen sanal gezegende devam etmektedir. World of Warcraft ilk olarak Blizzard Entertainment tarafından 2 Eylül 2001’de duyuruldu ve Warcraft serisinin 10. yılında 23 Kasım 2004’de satışa sunuldu.

 

Bu listemizde siz oyuncuların vakit geçirebileceği bize göre en iyi 5 MMORPG oyunu listeledik. Tabi ki bu oyunlardan daha iyi oyunlar vardır. Bildiğiniz ve sevdiğiniz diğer RPG oyunlarını yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum Bırak