Frostpunk Evreni Karşımıza Bir RYO İle Çıkabilir

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Birinci yaşını 1.4 milyonun üzerinde satışla kutlayan Frostpunk, 11 bit Studio’daki yüzleri güldürmeyi başarmıştı. 11 bit Studio oyunu aktif biçimde desteklemeye devam ediyor, yaz aylarında oyunun konsola çıkışıyla birlikte yeni özellikler kazanmasını da bekliyoruz. Elbette şimdiden devam oyunu için de hazırlıklar yapılmaya başlamıştır ancak 11 bit Studio’nun Frostpunk için farklı planları da var. Bunlardan biri de Frostpunk evreninde geçen bir rol yapma oyunu.

11 bit’in pazarlamadan sorumlu direktörü Patryk Grzeszczuk (umarım ismini doğru yazmışımdır) GamesIndustry sitesine verdiği röportajda stüdyonun farklı türlere de geçiş yapma fikirlerini değerlendirmekte olduğunu söylemiş. Stüdyo Frostpunk’a bir yandan yenilikler getirirken bir yandan da oyunun arkaplan hikayesini de geliştirmeye devam etti ve bu da ortaya anlatım odaklı bir oyun için yeterli malzeme çıkarmış oldu diyor kendisi.

11 Bit Studios, Frostpunk’ın 1. Yılını Harika Bir İnfografikle Kutluyor

“Daha ilk günden beri yaklaşımımız buydu. Bir dünya yaratmak, o dünyayı hikayeler ve mekanlarla doldurmak, sonra da bunlar arasındaki bağlantıları kurmak istedik. Frostpunk dünyası büyümeye devam ediyor. Ve bu yüzden de gelecekte belki bir devam oyunu olarak değil ama yan oyun olarak aynı evrende geçen bir RYO düşünmeliyiz.”

Grzeszczuk konuyla ilgili daha fazla detaya girmemiş olsa da düşüncesi bile kulağa çekici geliyor. Kış temasını kullanan rol yapma oyunlarına karşı zaten bir zaafım vardır (aklıma saniyesinde Icewind Dale gelmesi gibi), Frostpunk da yarattığı başarılı ve inandırıcı dünyayla güzel bir rol yapma oyununun altına imzasını atabilir. Elbette önce oyunun konsollardaki satışını da göreceğiz, sanırım oradan gelecek olan gelir de yeni oyunların kapısını açmış olacak.

Yorum Bırak