Half Life Yıllar Sonra Güncelleme Aldı!

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Oyun dünyasındaki en iyi yapımlardan biri olmayı başaran Half Life serisi yıllar sonra güncelleme aldı. Güncellemede büyük değişiklikler göremesek de oyunun yapımcısı Valve, hala Half Life ile ilgileniyor gibi görünüyor. Daha önceki zamanlarda Half Life 3’ü çıkartmayacağını ve oyunculardan artık bu oyunu istememesi gerektiğini dile getirse de içimizde bir umut “Half Life 3 çıkacak, buna inanıyorum” dedirtiyor. Valve, Steam’ı sahiplenmesi ile birlikte oyun piyasasının en büyük hakimlerinden biri olmuş ve eski oyunları ile ilgilenememişti. Yıllar sonra yayınladığı bu güncelleme ile bizlere Blizzard gibi oyunlarına ilgi gösterdiğini kanıtladı.

 

Valve, elbette bazı oyunlar çıkarmaya devam ediyor. Elindeki marka güçleri düşünüldüğünde bunları kenara atacağını sanmıyoruz. Bu markalar arasında yeni oyununun çıkmasını beklediğimiz en güçlü marka olan Half Life, 2 oyun çıkarmasının ardından sessizliğe gömülmüş ve milyonlarca kullanıcıya Half Life 3’ün yolunu gözettirmeye başlamıştı. Bunca yılın ardından Valve’nin Half Life’tan tamamen uzaklaştığını düşünmeye başladık, ancak durum tam olarak öyle değilmiş. Valve’nin ofislerinde çalışan -en azından- bir çalışan, 1998 yılında ortaya çıkan ilk Half Life oyunu üzerine çalışıyor. Bunu yapılan son güncelleme sayesinde anlamış olduk. Belki Half Life çok eski bir oyun olarak gözükmeyebilir, ancak bu oyun üzerinden neredeyse 20 yıl geçti.Durum böyle olunca Valve’nin hala bu oyuna destek vermesini garip karşılayabilirsiniz.

 

 

Oyuna gelen güncellemeyle birlikte gelen iyileştirmeler:

 

  • Oyun konsolunda bazı bozuk biçimli dizeler düzeltildi.
  • Hatalı biçimlendirilmiş bir BSP dosyası yüklenirken ‘sabit disk çöktü’ hatası düzeltildi.
  • Sabit hatalı biçimlendirilmiş SAV dosyalarının, isteğe bağlı dosyaların oyun klasörüne yazılmasına izin verdiği hata düzeltildi.
  • Silahları hızla değiştirirken ortaya çıkan çarpışma düzeltildi.

 

Yorum Bırak