Türk Oyunu Tartarus Steam’de Çıktı

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Bağımsız Türk geliştirici Abyss Gameworks ekibi tarafından geliştirilen Tartarus piyasaya sürüldü.

Tartarus bulmaca türündeki bir oyun olup bilim kurgu öğelerine sahiptir. Unreal Engine 4 grafik motoru sayesinde bizlere güzel ve temiz görüntü kalitesi sağlıyor. Hikayesi ve zorlayıcı bulmacalarıyla beraber güzel grafikleri olan bir oyuna kim hayır der ki zaten.

Oyun hakkında :

2230 yılında, Maden ve Araştırma Gemisi Tartarus (MRS TARTARUS 220478) Neptün yakınlarındayken güvenlik protokolünü hiç bir işaret vermeden aktifleştirir. Mürettebatın hayatta kalması için tek şansı köprüye ulaşarak tüm sistemleri gemi Neptün’e düşmeden önce yeniden başlatmaktır. Oyunu geminin maden operatörü Cooper olarak oynuyoruz. Kahramanımız mühendislik veya pilotaj eğitimi olmadan, yalnızca geminin sistem mühendisi ve aynı zaman da ikinci kaptanı Andrews’un yardımı ile hem kendisini hem de mürettebatı kurtarabilecek mi ?

 

Oynanış hakkında :

Tartarus birinci şahıs perspektifinden oynanan, aksiyon öğeleri ile harmanlanmış, karanlık ve ürpertici bir evren üzerine kuruludur. Cooper’ı yönlendirerek gemiyi “Terminal”ler vasıtası ile geri getirmeye çalışıyor ve bir anlamda “hack”liyoruz. Gemiyi hacklemek gerçekten zor. Kendine has işletim sistemi olan Terminal komutları ve kullanımı oldukça gerçekçi. Doğru yerde doğru komutu yazmalı veya gerektiğinde önce etrafınızı araştırarak size yardımcı olacak gerekli bilgiyi toplamalısınız. Tartarus ikonik bilim-kurgu filmlerindeki gibi Retro tarza sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir