Playstation 5 ve Yeni Xbox Hakkında Ubisoft’tan Açıklama

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, Playstation 5 ve Yeni Xbox’ın çıkış tarihi hakkında açıklamalarda bulundu.

Xbox One X’in çıkışı ile birlikte 8.nesil konsollar son durağına geldi. Geçmiş nesillerden  olan tecrübemizi göz önüne alırsak Sony ve Microsoft artık bu nesile konsol çıkarmayacaktır. Tabi durum böyle olunca yeni konsol alacaklar ya da elinde hazır konsolu bulunanlar, yeni nesil -şimdilik Playstation 5 ve Yeni Xbox olarak adlandırdığımız- konsolların çıkış tarihlerini merak ediyor. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot ise bu durum hakkında açıklamaları ile oyuncuların içine su serpti diyebiliriz.

” Sony, PlayStation 4 Pro konsolunu geçen sene; Microsoft ise Xbox One X konsolunu yeni piyasaya sürdü. Bu yüzden, yeni nesil konsolların piyasaya çıkması için 2 sene gibi bir zamanın olduğunu düşünüyoruz. Sony ve Microsoft şirketlerinin yeni konsollarına daha fazla güç ekleniyor olması bizim hoşumuza giden bir şey. Bu, bize soracak olursanız doğru bir yol. Oyun geliştirdiğimiz konsollarda yeni aksesuar yerine daha fazla gücü tercih ederiz. ” açıklamalarında bulunan Yves Guillemot, ayrıca bu nesildeki başarılarından dolayı Sony ve Microsoft’u da tebrik etmeyi ihmal etmedi.

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’ın açıklamalarına ne kadar güvenebiliriz, diye soran oyunculara ise şöyle cevap verebiliriz. Ubisoft, senelerdir konsol üreticileri ile yakından çalışan ve bu dönemde gerçekleştirdiği lansmanlarda Sony ve Microsoft ile ortak projeler üreten bir şirket. Üretici firmalar ile yakınlığı düşünüldüğünde ve açıklamanın da CEO tarafından yapıldığı işin içine katılınca insanın inanası geliyor ve inanıyor diyebiliriz.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni nesil konsollar için 2 sene sonrası ideal midir? Daha erken mi çıkmalıdır yoksa daha sonra mı? 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir