Haber

Half-Life Alyx’in VR Dışında Bir Versiyonu Olmayacak

Valve’dan Dario Casali, Geoff Keighley’e verdiği röportajda Half-Life: Alyx’in günün birinde PC’ye de gelebileceğini düşünenlerin hayallerini suya düşüren açıklamalarda bulundu.

Dario, Half-Life: Alyx’in aslında bir VR keşif oyunu olarak başladığını, sonradansa bir Half-Life oyununa dönüştüğünü söylüyor. Her ne kadar ekip VR dışı versiyonunu yayınlamayı istiyor olsa da, bunun mümkün olmadığını söylüyorlar.

“Bunun fare ve klavyeyle oynanabilen bir versiyonunu sunmayı isterdik. Ama dediğimiz gibi bu çalışma bir VR keşfi olarak başladı. Kontrolcüleri ve başlığı kullandıkça bunun bize sağladığı etkileşim miktarının, bize sunduğu olanakların farkına vardık. Bu yönde ilerledikçe daha da net anladık ki klavye-fare ikilisine aktaramayacağımız kadar çok imkanla karşı karşıyayız. Elleri kafadan bağımsız olarak takip edebilmek, tamamen 3D bir uzayda olmak, tüm hareketleri gerçek eş zamanlı izleyebilmek… Bunları klavye ve fareyle sağlayamazsınız. Bunu oyun makeniklerine dönüştürdüğünüzde, şu an yapabildiğimiz tür etkileşimlere dönüştürdüğünüzde bunu fare ve klavyeyle hayatta yapamayacağınızı anlıyorsunuz.”

Dario bu VR mekaniklerine örnek olarak bir elle kapıyı hafifçe aralayıp diğer elle ateş edebilmek gibi etkileşimleri göstermiş. Ya da isterseniz kapıyı açıp el bombası fırlatabilecek ve kapıyı kapayabilecekmişsiniz. Yine de bunların klavye ve fareyle de bir şekilde yapılabileceğini düşünüyorum ama sonuçta karar Valve’ın.YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zocco’s Oyun Merkezi adlı, İstanbul Kadıköy ve Çekmeköy semtlerinde faaliyetini sürdüren, yoğun ziyaretçi potansiyeline sahip, 300+ bilgisayarlı Zocco’s, Setup Bilişim’in en popüler hizmeti olarak anılmaktadır.

Copyright 2019 © AI

To Top