League of Legends

LoL Teamfight Tactics Nasıl Oynanır?

Teamfight Tactics‘i nasıl oynayacağız? diye soruyorsanız bu yazı size birazda olsa yol gösterecektir.

Riot’un League of Legends oyunu, Dota Auto Chess’in spin-off’una son giren en yeni MOBA oyunudur. LoL PBE üzerinden yapılan testlere açık olarak indirip sizde test edebilirsiniz. Tabi önce PBE hesabına ihtiyacınız var.

League of Legends hayranı ve Chess oyunlarında bir o kadar meraklıysanız, ilk başlarda biraz karışık görüne bilir. Teamfight Tactics, bir defada yalnızca bir kişi ile karşı  karşıya kalmanıza rağmen sizi diğer yedi oyuncuyla rastgele bir şekilde karşılaştırır. Her turun başında, her turda dönüşümlü olan beş  League of Legends Şampiyonundan birini seçeceksiniz. Rakibinizle dövüşmek için seçmiş olduğunuz Şampiyonları önünüzde bulunan alanlara yerleştirmeniz gerekiyor. Tur başladığında şampiyonlarınız, ya rakip board’una gönderilebilir yada size rakibinizin board’ı gelebilir. Rakibinizle eşleştikten sonra şampiyonlarınız birbirleri ile savaşmaya başlar.

Karşılaşmayı kazanırsanız, Şampiyonlarımızın istatistiklerinin rakibinizin Şampiyonu ile nasıl eşleştiğinde bağlı olarak, rakiplerinizin Little Legend’ına zarar verirsiniz. Her Little Legend’ın 100 sağlık puanı vardır ve sıfıra düşerse sizin için oyun biter.

Teamfight Tactics Nasıl Oynanır?

Oyuna nasıl giriş yapacağım diyorsan, önce bir PBE hesabına ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte bunu elde etmek için, onur seviyesi üç olan bir League of Legends hesabına ihtiyacınız olacak.

Bir hesabınız yoksa, yeni bir hesap ikide başlayacaktır. Ancak üçe çıkmak bir haftadan bir aya kadar süre geçmesi gerekebilir, bu yüzden hemen girişiniz onaylanmaya bilir. Bunun üzerine PBE‘ye girseniz bile Teamfight Tactics, popüler olduğundan oyun sıraları çoktur. Bu yüzden hiç oynayamamamız bile mümkündür.

Akılda tutulması gereken bir başka nokta da bu rank’ın her sezon sıfırlanıyor olmasıdır. Bu size sıkıntılı geliyorsa Teamfight Tactics, 20 Haziran 2019’da ve en geç iki hafta içinde halka açık olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Eğer Onur Seviyesi Üç olan bir hesabınız varsa, PBE hesabına başvurmak için buraya tıklayın!

Şimdiden oyunun keyfini çıkarmanız dileğiyle. 🤗YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zocco’s Oyun Merkezi adlı, İstanbul Kadıköy ve Çekmeköy semtlerinde faaliyetini sürdüren, yoğun ziyaretçi potansiyeline sahip, 300+ bilgisayarlı Zocco’s, Setup Bilişim’in en popüler hizmeti olarak anılmaktadır.

Copyright 2019 © AI

To Top