Karşınızda Dehşet Makinesi Urgot

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber
Dehşet Makinesi Urgot

Uzun bir sezon arasından sonra Urgot gibi unutulan şampiyonları veya metadan düşen şampiyonları tekrardan dirilten riot games ekibine teşekkürlerimizi sunarız.  league of legends yeni bir düzenleme daha geldi dün açıklanan haber de Urgot sahalara geri dönüyor.

URGOT’UN GEÇMİŞİ

Eski bir Noxus celladı olan Urgot, gücün ne olduğunu bildiğini düşünürdü; ancak Swain’in ihanetine uğramasının ardından kendini Zaun’un madenlerinde zincire vurulmuş bir köle olarak buldu. Burada gücün yeni bir şekli olan acıyı keşfetti. Kaos ve ıstırabın onu daha güçlü kıldığını bilen Urgot ikisine birden kucak açıyor. Artık vücudu makinelerle güçlendirilmiş hâlde ve Noxus birileri tarafından yönetildiği sürece ona gücün hakim olamayacağını biliyor. Zaun’un liderlerini yok etmeyi amaçlıyor ve hayatta kalmayı başaran kişilere şu düsturu aktarıyor: Yöneticiler yoktur, yalnızca hayatta kalanlar vardır.

 

İPUÇLARI
  • Urgot’un menzilli normal saldırıları ve Dehşet Saçar yeteneği ona yakın dövüşçü üst koridorlara karşı önemli bir dürtme potansiyeli sağlasa da, bu yetenek oyunun başlarında uzun bekleme sürelerine sahip. Kendi kendini iyileştirme etkilerine sahip olmadığından, bu dürtme potansiyeli rakibini yıpratabilmesinin tek yolu.
  • Urgot kendi etrafında döndüğünde bacakları da onunla birlikte dönmüyor; bu yüzden Dehşet Saçaryeteneğini en iyi şekilde kullanabilmek için bunu göz önünde bulundurmalısınız. Horgörü, Urgot’a artistik arka bacak atışları yapma şansı tanıyarak hasarının büyük bölümünü oluştururken; İmha, (her ne kadar Urgot’un hareket hızını aşağı çekse de) pasifini art arda birçok kez tetiklemesine yardım ediyor. Altı bacağından da en iyi şekilde faydalanabilmek için nerede durduğunuza dikkat edin.
  • Ölümden Beter, takım savaşı başlatmak için kullanılabilse de yeteneğin asıl işi hasar almış rakipleri ortadan kaldırmak. Normalde düşük can değerlerindeyken tabanları yağlamayı başarabilen rakipler, kancaya bir kez takıldıklarında Urgot’un kıyma makinesinden asla kurtulamıyor!
Yetenekler

 

 

PASİF: DEHŞET SAÇAR
Urgot’un bacaklarından biriyle aynı yönde saldırması hâlinde bu bacak ileriye doğru alevler saçarak koni şeklindeki bir bölgedeki düşmanlara fiziksel hasar verir ve ardından bacak bekleme süresine girer. Birkaç saniye içerisinde art arda yapılan vuruşlar giderek daha az hasar verir.

Q: ÇÜRÜTEN BOMBA
Hedeflenen noktaya yakınındaki rakiplere fiziksel hasar veren ve onları yavaşlatan bir bomba fırlatır.
Urgot, isabet alan rakiplere kilitlenir.

W: İMHA
Urgot bir kalkan kazanır, kilitlendiği rakiplere öncelik vermek şartıyla en yakınındaki hedefe hızla ateş açar ve eğer mümkünse Dehşet Saçar yeteneğini tetikler. Urgot, ateş ettiği sırada daha yavaş hareket eder ama dışarıdan gelen yavaşlatma etkilerine karşı direnç kazanır.
Urgot bu süre boyunca şampiyonlar dışındaki birimlerin üzerinden geçebilir ve normal saldırılarını kullanamaz.

E: HORGÖRÜ
Urgot seçilen yönde hücum eder. Bir rakip şampiyona isabet etmesi hâlinde onu yakalar ve kendi bedeninin diğer tarafına fırlatır. Rakibe hasar verir ve ona kilitlenir.
Şampiyonlar dışındaki birimler, Urgot’un hücumu sırasında ezilmeleri hâlinde hasar alır ve kenara savrulur.

R: ÖLÜMDEN BETER

Urgot isabet ettiği ilk rakip şampiyona saplanan bir hex-delgi işareti fırlatır, ardından şampiyona kilitlenir, fiziksel hasar verir ve onu yavaşlatır.

Eğer hedef delgi ona saplıyken belli bir can değerinin altına düşerse Urgot Ölümden Beter‘i yeniden kullanarak hedefi sindirir ve yavaş yavaş kendine doğru çekmeye başlar. Hedef kendisine ulaştığında da onu infaz eder. Rakip şampiyon yeteneğin ikinci kısmı sırasında hedef alınamaz ve bu etki yalnızca Urgot’u katlederek sonlandırılabilir.

Eğer Urgot hedefini infaz etmeyi başarırsa etraftaki diğer tüm rakipleri dehşete kapılır.

Ben insandan da makineden de çok daha güçlüyüm. Ben bir idealim.

  Urgot

Yorum Bırak