League of Legends Rünler yeniden İşlenmesi

LütfenGirişya daKayıt Olİçerikleri beğenmek için.
Haber


Geçtiğimiz mayıs ayının son haftalarında riot games’den gelen bir duyuru olmuştu. Bütün rün sisteminin ve takdir sistemlerinin toptan değiştirme kararı aldılar. Riot games geliştirme takımında olan ”Joe” Youtube üzerinden paylaştıkları video ile duyurdular. League Of Legends Bazı hayranlarının tepkilerini üzerine çekseler de, Bu yeni sisteme alışıcaklarını düşünüyoruz. Geçtiğimiz sezonlar da değişen Sihirdar vadisine aynı tepkiler gelmişti. Kısaca söylemek gerekirse yenilik şart.

Öncelikle yenilenen Rün sistemi ve Kabiliyetler şuan için kullandığımız rünler arasında ki farka bakmamız gerekiyor. Eski rün ve kabiliyet sisteminde yaklaşık ”60” yakın tercih bulunuyor. Peki biz bu 60 rünü veya Kabiliyeti kullanabiliyormuyuz. Tabi ki de hayır. burada asıl amaç aslında rünleri daha aktif hale getirmek. Kullandığımız rünler hangi roller de oynarsak ona uygun sınırlı sayıda rünleri doldurmamızı sağlıyor. Aslında bu pek havalı değil daha geliştirmeye acık rün daha havalı olabilir. Rünlerin Yeniden işlenmesiyle birlikte arka planda kalan kullanmadığımız rünlerin de oyna girmesi sağlanabilcek ve daha fazla güç ve oynanışı etkilemeye ağırlık verilecek. Ve aynı zamanda şampiyon seçim ekranında da rünlerinizi düzenleyebiliceksiniz. tabi bunlar şuanda biraz teoride kalıyor. Riot games geliştirme takımında olan joe bunların yeni sezonda geliceğini ve tekrardan düzenleme içine girebiliceğinden bahsetmişti. Yeni gelecek rünlere ve kabiliyetlere biraz daha yakından göz atalım.

ANAHTAR RÜNLER.

kullandığımız kabiliyetler sistemimiz benzer bir şekilde olan anahtar rün olacak. Rünlerin arasında en güçlüsü ve ana tercih olarak gösteriliyor diğer taraftan anahtar rün önceki oyun öncesi bileşenlerinden daha güçlü olabilcek şekilde tasarlanmıştır. Anahtar rünümüzün Setin temeli olaması bekleniyor. aynı zaman Küçük ve büyük rün tercihleriyle bu seti geliştirebilceksiniz. Bu sayade rakibin kompozisyonunu esneklik ya da kendi kompozisyonunuz dan daha fazla faydalanmanızı sağlayacaktır.

 

 

GAREZ

Bir kaç saniye catışma dışında kaldıktan sonra rakip şampiyona yapılan saldırıda garez size %60 saldırı hızı artışı sağlıyor. Saldırı hızı üst sınırınızı  geçici olarak ortadan kaldırıyor.

 

 

PERXİE

perxie özel yeteneklerle gelen bir yoldaş gönderdiginizde takım arkadaşlarınıza kalkan ya da rakip şampiyona fazladan hasar verir

Büyük Rünler

Bu rünler güç anlamını taşıyor. ve eski rün kabiliyetleri arasında ki en büyük fark burada ortaya .çıkıyor. Burada anahtar rünler taktik anlamı görülmüyor ama bu rünler daha önce yapılanlardan daha güçlü

 

 

ŞİFA TAŞKINI

Bu rün azami canınızı aşan bir iyileştirme fazlasını bir kalkana dönüştürüyor.değeri canınızın toplamın %10’una kadar ulaşabilen ve zamanla bozulan bir kalkana dönüşüyor.  Şampiyonunuza çok iyileştirme yapıyorsa bu harika bir özellik. eğer ki takımınız dan biri soraka veya sona secerse de öyle

 

 

ZOMBİ TOTEMİ

Rakibe ait bir totemi kırdıktan sonra bu totemin yerinde senin takımına ait bir zombi totemi ortaya çıkar zombi totemleri görünür haldedir 180 saniye bölgede sabit kalırlar. Zombi totemler karsı göruş oyununu oynama biçiminize yeni bir etken katıyor hatta yakında büyük turnuvalar da erken dakikalar da totem savaşları da görebiliriz

KÜÇÜK RÜNLER

Küçük Rünler biraz daha arka planda etkilere sahip. Anlık oynanışa daha az etki ediyorlar ama size şampiyonlarınızı özelleştirmek için eğlenceli yollar sunuyor. Burada çok çeşitli etkiler görmeniz muhtemel. Güçlenmenize yardımcı olanından tutuna da saldırı veya savunma becerinizi arttıranına, size bedava eşyalar sağlayanına kadar birçok seçeneğe sahip olacaksınız. Küçük Rünler, belli güçlü yanlarınızı iyice öne çıkarmanıza, rakip takım kompozisyonuna karşılık vermenize ya da zayıf noktalarınızı bastırmanıza yardımcı olabilir.

 

 

AŞIRI YÜKLEYİCİ

10. seviyede en fazla +%10 olabilecek şekilde seviye başına +%1 Bekleme Süresinde Azalma. Fazladan her yüzde bir bekleme süresinde azalma, yerine göre +2 Yetenek Gücü veya +1,4 Saldırı Gücü haline gelir.

Aşırı Yükleyici, seviye atlarken size bekleme süresinde azalma kazandırıyor ve üst sınırı aşan bekleme süresinde azalmayı, YG veya SG’ye dönüştürüyor. Bu da yepyeni eşya diziliminize  kapı açıyor.

ÖZ HIRSIZI

”Yakınında biçilen rakip minyonlar 1 Azami Can kazandırır. Menzil: 1400 birim”
Öz Hırsızı, oyunun ileri safhalarında dayanıklılığa yönelik bir yatırım. Biçen başkası olsa da, yakınınızda biçilen her minyon size bir ilave sağlar.

 

Joe. League of legends geliştirme takımı 
”Elbette bu. çok büyük bir değişiklik hatta yıllardır temel oynanışa yönelik yaptığımız değişikliklerin en büyüklerinden. Tasarımcılarımız bu hafta rünleri yeniden işlenmesine dair daha fazla ayrıntı paylaşıcak bu değişikliği böyle erken bahsetmemizin sebebi sizin yorumlarınızı olabildiğince erken almak istememiz. Bu  yüzden lütfen bizimle paylaşın. Ne düşünüyorsunuz? endişeleriniz varsa neler? Sizi heyecanlandıranlar neler? Kasım ayındaki çıkışından önce bu sistemi olabildiğince iyi hale getirmek istiyoruz ve bunu başarmak için yardımınıza ihtiyacımız var” 

Yorum Bırak