Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

Alfajer’li Fnatic VCT 2022: EMEA Stage 2 Challengers Şampiyonu

Tarih:

on

EMEA Challengers Aşama 2 turnuvası 26 haziran günü oynanan Büyük Final karşılaşmasıyla son buldu. Temsilcimiz Emir Ali “Alfajer” Beder’in takımı Fnatic, FunPlus Phoenix ile karşılaştı. Alfajer’in yıldızlaştığı mücadelede Fnatic rakibini zorlu üç karşılaşmanın ardından 3-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.
Şimdi gelin, birlikte maçın detaylarına bir göz atalım.

Fnatic, ICEBOX ve FRACTURE seçimlerinde bulunurken, FunPlus Phoenix ise SPLIT ve HAVEN haritalarını tercih etti. Karar haritası ise ASCENT oldu.

İlk karşılaşmaya SPLIT haritasında oynandı. Maça 4-0’lık üstünlük ile başlayan FunPlus Phoenix’e karşılık çok çabuk geldi. 7-1’lik seri ile Fnatic, ilk yarıyı 7-5 önde kapattı. FPX’in 7-5’lik ikinci yarı performansıyla karşılaşma uzadı. Çekişmeli uzatma anlarının ardından 15-13’lük skorla Fnatic seride durumu 1-0’a getirdi.

İkinci karşılaşma ICEBOX haritasında oynandı. İlk yarıyı 10-2’lik skorla adeta domine eden Fnatic, 13-5’lik skorla seride durumu 2-0’a taşıdı.

FunPlus Phoenix için kader karşılaşması HAVEN haritasında oynandı. İlk yarıyı 8-4 önde kapatan Fnatic, şampiyonluğa rahat ulaşacak gibiydi. İkinci yarıda kendini bulan ve çabuk pes etmeyeceğinin sinyallerini vermeye başlayan FunPlus Phoenix, karşılaşmayı uzatmalara taşıdı. Eline geçen bir uzatma fırsatını daha değerlendiremeyen FunPlus Phoenix, 15-13’lük skorla Fnatic’e boyun eğdi ve karşılaşmadan mağlup ayrıldı.

SKOR DAĞILIMI BU ŞEKİLDEYDİ:

Fnatic, 3-0’lık net skorun ardından şampiyonluğa ulaşırken, karşılaşmanın MVP’si temsilcimiz Emir Ali “Alfajer” Beder oldu. Aldığı 79 skorla yıldızlaşan temsilcimiz, adeta rakiplerine gözdağı verdi.

Bu sonuçla birlikte Alfajer, pAura ve cNed’den sonra Avrupa’da şampiyon olan üçüncü Türk oyuncu oldu.

Fnatic ve FunPlus Phoenix, EMEA Challengers Aşama 2 turnuvasının ardından Masters Kopenhag’ın yolunu tuttu. Fnatic aldığı şampiyonluğun ardından 40.000€’luk ödülün sahibi olurken, FunPlus Phoenix ise 30.000€’luk para ödülünü kasasına koydu.

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar