Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Zocco’s Akademi

Zocco’s Oyun Merkezi Kadıköy şubesi içerisinde bulunan Zocco’s Akademi, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir girişim örneğidir. Toplamda 5 adet canlı yayın odası ve 2 adet büyük stüdyo alanıyla 150m2’lik bir alana sahip olan Akademi’nin temel amacı YouTube, Twitch vb. platformlarda yer almak isteyen yetenekli gençlere yol gösterici olmaktır.

Zocco’s Akademi, yayın odalarında üst düzey oyun ve yayın ekipmanları kullanmaya özen gösterirken, profesyonel gaming markalarıyla iş birliği içerisinde projelerini hayata geçirmiştir. SteelSeries, Logitech G, ASUS ROG markaları kendi ürün ve aksesuarlarıyla odalarını kullanıma açarken, Zocco’s Akademi ise herhangi bir marka kullanmak istemeyen yayıncılar için bir adet de oda ayırmıştır. Akademi yayıncıları hariç saatlik kullanıma açık olan yayın odalarını, dileyen herkes gerek yayın yapmak, gerekse VIP oyun deneyiminin tadını çıkarmak için kullanabilmektedirler.Odalar 4 kişilik bir grubun rahatça vakit geçirebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Bir kişi yayın yaparken, ikinci bilgisayarda arkadaşı oyun oynayabilmekte; 2 kişi konsol oyunları oynayabilmekte veya oda içerisindeki televizyondan dizi/film izleyebilmektedir.

Açılışı Temmuz 2019’da yapılan Zocco’s Akademi katı 08:00 – 24:00 saatleri arasında, tüm oyunseverleri ve meraklılarını ziyarete kabul etmektedir.