Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

AsLanM4shadoW BBL’den Ayrıldı

Tarih:

on

BBL Esports, 2020 yazından beri takımda olan takımın ilk üyelerinden Ali “AsLanM4shadoW” Osman Balta’ya veda etti. AsLanM4shadoW, birlikte geçirdiği 1268 günün ardından BBL‘den ayrıldı.

AsLanM4shadoW BBL’ye katıldığında, yeni kurulan Türk kadrosu bir yandan Avrupa’da var olma mücadelesi verirken, bir yandan da bölgesel rekabette üstünlük kurmaya çalışıyordu. Bu, BBL için bir standart haline geldi ve 2022’de, o yılki format değişiklikleri ve 2023’te partnerlik döneminin başlamasıyla EMEA’daki yerini sağlamlaştırdı.

Ortaklık dönemine kadar geçen sürede AsLanM4shadoW çok sayıda yeniden yapılanma atlattı. BBL’nin ilk kadrosundan partnerli VCT EMEA’ya ulaşan tek oyuncuydu ve o dönemde bir yıldan fazla bir süreyle kadrodaki en uzun süreli üyeydi; QutionerX, Aralık 2021’de katılan ikinci en uzun süreli üyeydi.

AsLanM4shadoW’un BBL altındaki son yılında, kadro VCT EMEA’ya iki Türk temsilciden biri olarak (FUT Esports ile birlikte) girdi. Takım 2023’te iz bırakmakta zorlandı, LOCK//IN’de ilk turda DRX’e elendi ve birkaç ay sonra EMEA normal sezonunu playoff çekişmesinden bir galibiyet uzakta tamamladı. LCQ’da ise açılış maçlarında Karmine Corp tarafından erken elendiler.

 

BBL’den Ayrılık Videosu

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor Haberleri

VCT 2024: Masters Shanghai Playofflar Devam Ediyor

Tarih:

on

Swiss formatı tamamlanan turnuva da G2, Team Heretics, Gen.G ve FUT Esports takımları playoff aşamasına geçerken kendi bölgelerini şampiyon tamamlayan Fnatic, 100T, Paper Rex ve EDG takımları seri başı olarak playoff aşamasında yer aldı. Playoff turunda ilk maçlar sonucu EDG ve Fnatic turnuvaya veda ederken 5. ve 6. olarak da Paper Rex ve temsilcimiz FUT Esport turnuvaya veda etmiş oldu.

Swiss Stage

Turnuva Ağacı ve Maç Takvimi

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

VCT 2024: Masters Shanghai Başlıyor

Tarih:

on

Temsilcimiz FUT Esports’un da yer aldığı Masters Shanghai 23 Mayıs Perşembe günü TSİ ile 11.00’da G2 vs T1 karşılaşmasıyla başlayacak. Günün ikinci karşılaşmasında ise temsilcimiz FUT Esports, FPX ile karşı karşıya gelecek Swiss formatında oynanacak grup maçlarının ardından 30 mayıs günü playoff aşamasıyla turnuva devam edecek.

Masters Shanghai Katılımcı Takımlar

Masters Shanghai Maçlar ve Turnuva Tablosu

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

League of Legends MSI 2024 Şampiyon GEN.G

Tarih:

on

MSI 2024 Finali LCK temsilcisi Gen.G ve LPL temsilcisi Bilibili Gaming arasında oynandı. Oldukça yakın geçen mücadelelerin ardından bo5 serisinden Gen.G 3-1 skor ile garip ayrılmayı başardı ve MSI 2024 şampiyonu oldu. Turnuvanın MVP‘si ise Gen.G support oyuncusu Son “Lehends” Si-woo olmayı başardı.

GEN.G ŞAMPİYONLUK YOLU VE OYNADIĞI MAÇLAR

Ayrıca Gen.G takımının efsane alt koridor oyuncusu Ruler‘ın takımdan ayrılığı sonrası göstereceği performans oldukça merak konusu olan Kim “Peyz” Su-hwan final mücadelesinin ikinci karşılaşmasında aldığı 28 kill ile bir uluslararası turnuvada en çok öldürme rekorunu kırdı.

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar