Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

Masters Kopenhag’da Yarı Final Karşılaşmaları Sona Erdi!

Tarih:

on

VALORANT Masters Kopenhag oynanan iki karşılaşma ile devam etti. Günün ilk maçında Upper Bracket Finalinde OpTic Gaming vs Paper Rex karşılaşırken diğer mücadelede FPX vs Fnatic arasındaydı.

Paper Rex 2-1 OpTic Gaming

Günün ve seyircilerin karşısında oynanan ilk karşılaşmasında güçlü gözüken iki ekip karşı karşıya geldi, Paper Rex rakibinin seçtiği harita olan HAVEN‘da f0rsakeN‘in de etkili oyunu ile beraber baştan sona önde götürdüğü haritadan 13-3 galip ayrılmayı başardı. Turnuvanın başından beri inişli çıkışlı bir performans sergileyen OpTic Gaming rakibinin seçimi BIND haritasını 13-9 kazanarak seriyi 1-1‘e getirdi ve seriyi son maça taşımayı başardı. Karar haritası olan FRACTURE Paper Rex adına oldukça rahat geçti ve Paper Rex karşılaşmadan 13-5 seriden ise 2-1 galip ayrıldı ve adını Turnuva Finaline yazdıran ilk takım oldu. Maçın öne çıkan ismi 51/43/9‘luk KDA ile f0rsakeN olurken OpTic Gaming ise turnuvaya Lower Bracket Finalinden devam edecek.

FPX 2-1 FNATIC

İki takım son zamanlar da 4 kez karşı karşıya gelirken daha önce Fnatic bu karşılaşmalardan galip ayrılmayı başarmıştı. Oynanan mücadelede Fnatic kağıt üzerinde daha iyi gözüküyor olsa da FPX takımı SUYGETSU‘nun da takıma katılması ile beraber toparlanmış ve çok hazır bir oyun sergiledi. İlk harita FPX seçimi SPLIT olurken T tarafında oynadıkları güçlü oyunla haritada devreyi 8-4 önde kapatmayı başardı. Fnatic ikinci yarıda geri gelerek maçı uzatmalara taşımayı başardı ve uzatmalarda hata yapmayarak Fnatic haritadan 15-13 galip ayrıldı. İkinci Harita Fnatic seçimi BIND olurken istediğini oyuna yansıtamadı Fnatic takımı FPX‘in oyun planı karşısında oldukça zorlandı ve bu durumun sonunda FPX haritadan 13-7 galip ayrılarak seriyi son maça taşıdı. Son harita FRACTURE olurken FPX rakibine şans tanımadı haritadan 13-5 seriden ise 2-1 galip ayrılarak OpTic Gaming‘in rakibi olmayı başardı. EMEA temsilcisi Fnatic ise arkalarında güzel bir oyun bırakarak 4. sırada turnuvayı tamamladılar. SUTGETSU ise 72/41/12‘lik KDA ile maça damga vuran isim oldu.

Turnuvanın Kalan Maçları

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar