Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!
Leaderboard-Banner

ESpor Games

Riot Games Oyunlarına Gelecek Yenilikler Belli Oldu

Avatar

Tarih:

on

Riot Games, League of Legends’ın 10. yaşını bolca duyuru ile kutladı. Pek çok oyun tanıtımı ve içerik gösteren firma, bu süreç içerisinde League of Legends’a ve Teamfight Tactics’e gelecek yeniliklerden de bahsetti.

Öncelikle ana yenilik olan platform değişiminden bahsedelim. League of Legends ve Teamfight Tactics artık mobil platformlar üzerinden oynanabilecek. TFT, çapraz platform desteği sunacak olsa da LoL’ün mobil kardeşi “Wild Rift” sadece mobil platformlar ve konsol üzerinde oynanabilecek.

League of Legends’a gelecek ana yeniliklerin başında yeni şampiyonumuz Senna bulunuyor. Lucian’ın eşi olan Senna, daha önce ufak bir teaser ile gösterilmişti. Şimdi ise uzun bir sinematik sayesinde karakterin görüntüsü ve yetenekleri hakkında yeni bilgilere erişmeyi başardık.

Lig’in ilk destek/taşıyıcı hibrit rolünü üstlenecek Senna’nın yapabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz. Fakat yapılan açıklamalara göre kendisi oyun içerisinde oldukça etkili bir karakter olacağa benziyor. Senna’nın 11 Kasım’da oyuna eklenmesi bekleniyor.

LoL’e gelecek bir diğer yenilik ise yine ejderler üzerinde olacak. Farklı elementleri temsil eden bu ejderhaları kesmek artık Vadi üzerinde de değişimlere sebep olacak. Henüz bu değişimlerin neler olacağı belli olmasa da aşağıdaki videodan baş yapımcılardan Jessica Nam’ın açıklamalarını dinleyebilirsiniz.

TFT’ye ise sezon başında değişen kompozisyonlar ve kahramanlar gelecek. Bu sayede oyunu sürekli olarak taze tutmak isteyen firma, her sezon değişiminde yeni şampiyonları ve komboları tanıtacak. Bununla birlikte yapımcı ekibin yeni kozmetik güncellemeler üzerinde çalıştığını da belirtelim.

ESpor Games

Call of Duty: Warzone Yeni Battle Royale Oyunu

Activision “Call of Duty: Warzone” adlı yeni Battle Royale oyununu duyurdu. Warzone Battle Royal oyunlarına yön verecek yenilikler ile piyasaya çıkış yaptı.

Avatar

Tarih:

on

Call-of-Duty-warzone

Günümüzde yeni moda artık battle royale oyunları oldu. Bu furyada geride kalmayan Activision “Call of Duty: Warzone” adlı oyunları ile battle royale yepyeni bir akıma dönüştürüp, yeni bir oynanış mekaniğe katarak piyasa çok hızlı bir çıkış yaptı.

Modarn Warfare’in PC kullanıcıları için oyun, 10 Mart 2020 saat 18:00’da çıkış yaptı. Call of Duty: Modern Warfare’in Battle Royal versiyonu Warzone, Twitch üzerinde ilk saatlerinde 460.000’i aşan izleyici sayısına ulaşmayı başardı. Dünyanın pek çok yerinde akşam saatlerinde erişime açılan oyunun ilk saatlerinde bu denli yüksek rakamlara ulaşması büyük bir başarı.

Call of Duty: Warzone Tamamen ücretsiz!

Tamamen ücretsiz olan oyun modu, Modern Warfare‘in mekaniklerini kullanıyor. Solo, Duo ve üç kişilik squad modlarında oynayabildiğiniz Warzone, 150 farklı oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Oldukça büyük bir haritası bulunan oyun modu, Black Ops 4’ün Blackout modunu oynayanlara da yabancı gelmeyecektir.

Call of Duty: Warzone
Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone, pek çok insanın saatlerce eşya ve silah toplayıp tek bir çatışmadan biten maçlar yerine aksiyonu bol, akıcı ve bir o kadarda hızlı oynanışı sayesinden bir çok battle royale oyununu geride bırakacak diyebiliriz.

Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 ya da Windows 7(SP1) (64bit)
İşlemci: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 ya da AMD Radeon HD 7950
VRAM: 2GB
Depolama alanı: 175GB
Direct X sürümü: DirectX 12.0

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Son güncellemeye sahip Windows 10 (64bit)
İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen R5 1600X
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1660 ya da Radeon R9 390 / AMD RX 580
VRAM: 4GB
Depolama alanı: 175GB
Direct X sürümü: DirectX 12.0

Rekabetçi sistem gereksinimleri

Ultra sistem gereksinimleri
İşletim Sistemi: Son güncellemeye sahip Windows 10 (64bit)
İşlemci: Intel i7-9700K ya da AMD Ryzen 2700X
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2080
VRAM: 8GB
Depolama alanı: 175GB
Direct X sürümü: DirectX 12.0

Call of Duty: Warzone – Official Trailer

Call of Duty: Warzone‘u takım arkadaşlarınla yada bireysel olarak, yüksek performanslı bilgisayarda oynamak istiyorsan, oyun sevenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmanlara sahip, Zocco’s Oyun Merkezi‘ne uğramanızı tavsiye ederim.


Tüm oyun haberlerimiz için tıklayın.

Okumaya Devam ET

ESpor Games

League of Legends’ın Hikayesi, Animasyon Evrenine Taşınacak

Avatar

Tarih:

on

Evet, sonunda pek çok kişinin hayalini kurduğu “sinematik evren” gerçek oluyor. Daha önce yayınlanan pek çok animasyon ile işlerini iyi yaptıklarını kanıtlayan firma, çizgi film projesi Arcane’i de kutlamalar esnasında tanıttı. Arcane, daha önce yayınlanan sinematiklerden tanıdığımız görselliği içerecek ve Runeterra evreninde geçecek.


“Her efsanenin bir başlangıcı vardır” temalı fragmanda, pek çok önemli karakterin ve bölgenin ipuçlarını görüyoruz. Arcane’in ana temasında ise LoL evreninde büyük yer tutan iki şampiyonun geçmişi anlatılacak. Öte yandan fragmanın sonunda gülüşü ile sahneye giriş yapan Jinx’in, hikayedeki bu iki karakterden biri olacağı iddia ediliyor.

Maalesef elimizde bunun dışında bir detay bulunmuyor. Fragmanı sahne sahne inceleyecek pek çok kişi, klibin içerisine gizlenmiş yeni detayları ortaya çıkarabilir. Uzun süredir istenen bu yeni animasyonun çıkış tarihi ya da yayınlanacağı platform hakkında da ortada herhangi bir bilgi yok.

Okumaya Devam ET

Trend