Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

IEM Cologne 2022 Şampiyonu FaZe Clan !

Tarih:

on

IEM Cologne 2022 dün gerçekleştirdiği inanılmaz final ile kapanışını yaptı. Anlık olarak 1.25 million peak izleyici sayısı ulaşırken bu Major turnuvalar harici en fazla izlenen CSGO turnuvası olmuş oldu.

FaZe 3-2 NAVI

Olağanüstü bir finale sahne olan karşılaşmada FaZe Inferno ve Ancient haritaları tercih ederken NAVI ise Overpass ve Mirage tercihlerinde bulundu. Kafa kafaya başlayan mücadelede ilk harita olan Inferno‘yu Faze CT tarafında etkili oyunuyla 16-13 kazanmayı başardı. İkinci harita olan Overpass‘de ise baştan sona yakın bir skor vardı maçın son bölümünü daha iyi oynayan NAVI bu kez kendi haritasında 16-13 galip ayrıldı ve seriyi 1-1‘e taşıdı. Ancient haritasına fırtına gibi başlayan NAVI ilk yarıyı 12-3 önde kapatmayı başarmış olsa da ikinci yarıda FaZe geri dönmeyi başararak karşılaşmayı uzatmalara götürdü. Uzatmalarda NAVI b1t‘in kazanmış olduğu son 1v2 clutch ile rakibinin haritasından 19-16 galip ayrıldı ve seride 2-1 öne geçmeyi başardı. Dördüncü harita geçilirken NAVI rakibinin haritasını da kazanmış olması dolayısıyla seriyi kapatmak için kendi haritası Mirage‘de favori konumdaydı. Beklenenin aksine haritayı çok daha iyi oynayan taraf FaZe Clan olurken NAVI tarafında perfecto sadece 4 kill ile haritayı bitirebildi. FaZe ise haritadan 16-9 galip ayrıldı ve seriyi 2-2‘ye getirmeyi başarıp her şeyi son haritaya taşıdı. Karar haritası olan Nuke‘de NAVI 5-0‘lık bir seri ile karşılaşmaya girdi devrenin sonlarına doğru oyuna ortak olan FaZe ise yarı bitmeden NAVI’yi yakaldı ve ilk yarı 8-7‘lik NAVI üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarı FaZe‘in 6-1‘lik serisi ile başlarken skor 13-9 FaZe Clan üstünlüğündeydi üst üste kazanılan clutchlar şampiyonluğu FaZe yaklaştırırken NAVI bu seriye bir dur diyerek geri dönmeyi başardı. Karşılaşmanın son anları çok büyük bir heyecan ve çekişmeye sahne olurken NAVI son bölüme 14-13 önde girdi, bu bölümde özellikle twistzz‘in inanılmaz performansı son round öncesi FaZe‘in 15-14 öne geçen taraf olmasında başrol oynadı. Turnuvanın son maçının son haritasının son raunduna gelinirken ortada oynanmış çift taraflı harikulade bir maç vardı ve günün sonunda haritayı 16-14 seriyi 3-2 kazanarak şampiyonluğa ulaşan takım FaZe Clan olmuş oldu. Turnuvanın MVP ise finali kaybetmiş olmasına rağmen s1mple oldu.

Turnuva MVP’si Aleksandr “s1mple” Kostyliev

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar