Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

VALORANT Masters Kopenhag SON 4 TAKIM!

Tarih:

on

VALORANT Masters Kopenhag dün oynanan iki karşılaşma ile devam etti. Günün ilk maçında Fnatic vs Leviatán karşılaşırken diğer mücadelede FPX vs DRX arasındaydı.

Fnatic 2-1 Leviatán

Günün ilk karşılaşmasında güçlü gözüken iki ekip karşı karşıya geldi, Fnatic kendi seçtiği harita olan FRACTURE‘da temsilcimiz Alfajer‘in de etkili oyunu ile beraber baştan sona çekişmeli geçen haritadan 14-12 galip ayrılmayı başardı. Turnuvanın başından beri ASCENT tercihinde bulunan Leviatán ekibi yine aynı tercihi yaptı, karşılaşma yine ortada geçerken Leviatán kendi seçtiği haritada hata yapmadı ve 13-10 ile seriyi son maça taşımayı başardı. Karar haritası olan BIND büyük bir çekişmeye sahne oldu özellikle maçın son bölümlerinde Enzo harika oynarken Fnatic‘i turnuvada tutan isim oldu Leviatán 13-12 önde girdiği uzatmada Enzo harika 1v3 clutchı ile beraber maçta tuttu Fnatic‘i ve geri kalan süreç de hata yapmayan taraf olarak Fnatic karşılaşmadan 17-15 seriden ise 2-1 galip ayrıldı. Maçın öne çıkan ismi 65/53/21‘lik KDA ile temsilcimiz Alfajer olurken Leviatán ise turnuvaya 5-6. sıradan veda etmiş oldu.

FPX 2-0 DRX

İki takım grup maçlarında da karşı karşıya gelirken daha önce FPX tarafında SUYGETSU‘nun eksikliği göze çarpıyordu. Dün oynana mücadelede DRX kağıt üzerinde daha iyi gözüküyor olsa da FPX takımı SUYGETSU‘nun da takıma katılması ile beraber toparlanmış ve çok hazır bir oyun sergiledi. İlk harita FPX seçimi ASCENT olurken CT tarafında oynadıkları güçlü oyunla haritayı çok da zorlanmadan kapatmayı başardı. DRX grup maçlarında da geriden gelerek kazanmış olması maçın henüz bitmediğini bizlere hatırlatırken FRACTURE tercihinde bulunmuşlardı. Haritaya istediğini yansıtamayan DRX takımı FPX‘in oyun planı karşısında oldukça zorlandı ve bu durumun sonunda FPX haritadan 13-5 seriden ise 2-0 galip ayrılarak Fnatic‘in rakibin olmayı başardı. Kore temsilcisi DRX ise arkalarında güzel bir oyun bırakarak 5-6. sırada turnuvayı tamamladılar.

Turnuvanın Kalan Maçları

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar