Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

Masters Kopenhag’da Final Zamanı PRX vs FPX !

Tarih:

on

Dün oynanan Lower Bracket Finali‘nde FPX OpTic Gaming‘i BO5 olan seride 3-1 yenmeyi başararak adını büyük finale yazdırdı. Seyirciler önünde ki ilk final olacak maç bugün TSİ 18:00 da başlayacak.

FPX 3-1 OpTic Gaming

Suygetsu‘nun katılımından sonra bambaşka bir seviyede oynamaya başlayan FPX ile son şampiyon OpTic Gaming karşılaşdı. FPX seri boyunca oynadığı üstün oyunla bir kez daha EMEA > NA dedirtmeyi taraftarlarına başardı. İlk harita OpTic Gaming seçimi SPLIT olurken FPX Shao‘nun etkili performansıyla hartidan 13-6 galibiyetle ayrıldı. İkinci harita da benzer şekilde ilerlerken FPX kendi seçimi olan ICEBOX‘da hata yapmadı ve 13-8 galip ayrılarak seriyi 2-0‘a getirdi. Üçüncü haritada OpTic Gaming kendini bulmuş gibi gözüküyordu bu kez FPX‘in oyunları yetersiz kalırken OpTic Gaming kendi seçtiği ikinci harita BIND‘dan 13-6 galip ayrılmayı başardı ve seriyi 2-1‘taşıdı. Dördüncü harita FRACTURE olurken FPX yine baştan sona domine bir performans ile rakibine şans tanımadı OpTic tarafında yay‘in çabaları olmasına rağmen zorlanmadan karşılaşmadan 13-7 seriden ise 3-1 ile büyük finale çıkmayı başaran takım FPX oldu. Karşılaşma genelinde her oyuncusu oldukça iyi oynayan FPX‘e karşılık OpTic Gaming tarafında yay‘in performansı yeterli olmadı. OpTic Gaming bu sonuçla turnuvayı 3.sırada tamamladı ve $85,000 ödülün sahibi oldu.

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar