Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

VCT Masters Kopenhag Şampiyon FPX!

Tarih:

on

Turnuvanın finali harika bir oyuna sahne oldu. FunPlus Phoenix Paper Rex‘i BO5 olan seride 3-2 yenerek Masters Kopenhag Şampiyonu olmayı başardı.

FunPlus Phoenix 3-2 Paper Rex

Olağanüstü bir finale sahne olan karşılaşmada Paper Rex BIND ve FRACTURE haritalarını tercih ederken FPX ise ICEBOX ve HAVEN tercihlerinde bulundu. ilk harita olan BIND‘a T tarafında ki etkili oyunuyla 11-1 başlayan FPX ikinci yarıda da rakibinin maça ortak olmasına izin vermedi ve baştan sona üstün oynarak finale 13-3‘lük skor ile 1-0 öne geçerek başlamış oldu. İlk harita sonrası FPX‘in domine edeceğini düşünenlere PRX‘den cevap gecikmedi bu kez rakibinin seçmiş olduğu ICEBOX haritasını baştan sona önde götüren taraf olan PRX FPX‘in T side da ki oyunlarına iyi cevaplar vererek haritadan 13-7 galip ayrıldı ve seriyi 1-1‘e getirdi. Üçüncü harita PRX‘in tercihi FRACTURE olurken turnuvaya geldiğinden beri inanılmaz bir katkı sağlayan SUYGETSU harika bir harita çıkardı ve üstün performansıyla FPX‘e üçüncü haritayı kazandırtan isim oldu. İlk yarısı oldukça dengeli geçerken CT side da Zyppan ve SUYGETSU‘nun etkili savunmasıyla FPX 6 round almayı başardı T side tarafına geçilince FPX‘in oyununa PRX cevap veremedi ve FPX haritadan 13-7 galip ayrılarak şampiyonluk için 2-1 öne geçmiş oldu. FPX kendi seçimi olan HAVEN‘da kazanarak şampiyon olmak istiyordu ancak f0rsakeN ve Jinggg oldukça agresif oyunlarıyla FPX‘e haritayı dar etmeyi başarmışlardı yarı 6-6 geçilirken CT tarafında agresif oyunlarına devam eden PRX meyvelerini çok geçmeden aldı. Jinggg haritayı 25 f0rsakeN ise 23 kill ile tamamlayarak haritadan 13-7 galip ayrılan tarafın PRX olmasını sağladı ve seri 2-2‘ye geldi. Son harita öncesi seyirciler, sunucular herkes inanılmaz bir heyecanla karşılaşmayı takip ediyordu karar haritası BREEZE olurken karşılaşma karşılıklı seriler ile başladı önce FPX sonra ise PRX öne geçmeyi başarırken devre 7-5 FPX üstünlüğü ile geçildi ancak PRX ikinci yarıya çok iyi başladı ve seride 9-7 öne geçmeyi başardı. FPX 9-7‘den sonra toparlanarak üst üste roundlar aldı ve 11-9 öne geçmeyi başardı bundan sonrası tam olarak FPX‘in hikayesine uyacak şekilde devam etti önce Zyppan 1v1 de hata yapmayarak ilk clutch roundu aldı sonrasında SUYGETSU inanılmaz bir 4 kill ve 1v2 clutch ile haritayı 13-9 seriyi 3-2 kapatmayı ve FPX‘i şampiyonluğa ulaştırmayı başardılar. FPX tarafında büyük coşku hakimken PRX turnuvayı ikinci sırada tamamladı ve $120,000 ödülün sahibi oldular. FPX tarafı ise şampiyonluğun yanında $200,000 ödülün sahibi oldu. Turnuva MVP‘si son rounda ve turnuvaya damgasını vuran SUYGETSU olurken FPX ilk uluslararası turnuvasından şampiyonluk ile ayrılmayı başarmış oldu.

SUYGETSU’DAN ŞAMPİYONLUK GETİREN ROUND

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar