Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

VALORANT Regional Leagues Finals İlk Finalist Team Vitality

Tarih:

on

VALORANT Regional Leagues Finals oynanan iki karşılaşma ile devam etti. Günün ilk karşılaşmasında Case Esports‘u 2-1 ile geçen Team Vitality finale çıkan ilk isim oldu. İkinci karşılaşmada ise FUT Esports DACH temsilcisi Angry Titans takımını 2-1 yenerek turnuva dışına itmeyi başardı.

Case Esports vs Team Vitality

Upper Bracket finalinde karşı kaşıya gelen Case Esports ve Team Vitality ekipleri grup aşamasında da aynı grup da yer almış ve Case Esports gruptan lider çıkmayı başarmıştı. Dün oynanan mücadelede ilk harita Team Vitality‘nin tercihi BREEZE olurken haritaya çok etkili başladılar. T tarafında ki oyunlarına karşılık vermeyen Case Esports devreye 10-2 geride girdi. İkinci yarıda da istediği oyunu yansıtamayınca Team Vitality domine ettiği haritasını 13-6 kazanarak seride durumu 1-0‘a getiren taraf oldu. İkinci haritayı Case Esports HAVEN olarak seçerken kendi haritasına iyi başlamayı başardı ve 7-0’lık bir seride yakaladıkları ilk yarıyı 8-4 önde kapatmayı bildiler. Team Vitality taraf değişikliğinden sonra tabanca roundunu alarak durumu 8-6’ya getirmeyi başarmış olsa da oyunun son bölümü daha iyi oynayan Case Esports haritadan 13-7 galip ayrıldı ve seriyi son haritaya taşımayı başardı. Karar haritasi ASCENT olarak oynanırken karşılıklı güzel oyunlarla başladı nataNk attığı flash peekler ile oyunu Case Esports için zorlaştırırken yakın geçen yarı 7-5 Team Vitality üstünlüğü ile kapatıldı. İkinci yarıda ise Case Esports oyuna neredeyse hiç dahil olamadı ve Team Vitality 6-0’lık bir seri ile haritayı 13-5 karşılaşmayı ise 2-1 kazanarak adını finale yazdırmayı başardı. Case Esports ise Lower Bracket Finalinde için temsilcimiz FUT Esports ile karşılaşacak.

FUT Esports vs Angry Titans

İki takım grup aşamasında da karşı karşıya gelmiş ve FUT Esports seriden 2-0 galip ayrılmayı başarmıştı. Kaybedenin turnuvaya veda edeceği mücadelede FUT Esports‘un seçimi ICEBOX oynanan ilk harita oldu. Angry Titans tarafında Lime tercih ettiği Reyna karakteri ile oldukça agresif peekler ile haritayı Angry Titans adına rahatlatan isim konumundaydı. Temsilcimiz FUT Esports ise 6-2 geri düştüğü başlangıcın ardından toparlandı ve devre 6-6 beraberlik ile geçildi. İkinci yarıya qw1 damgasını vururken round dahi vermeyerek FUT Esports haritadan 13-6 galip ayrıldı ve seride öne geçmeyi başardı. İkinci harita için FRACTURE tercihinde bulunan Angry Titans karşılaşmaya tutuk başladı ve 4-0 geriye düştü ancak yarının ortalarına doğru oyuna ortak olmayı başardı ve devre 7-5 FUT Esports üstünlüğü ile kapatıldı. İkinci yarıya tabanca elini alarak başlayan FUT Esports seriyi kapatmak için önemli bir avantaja sahip olsa da bunu kullanamadı. Geri kalan bölümde Lime yine agresif oyunlarına devam ederken bu kez sonuçlarını olumlu şekilde almayı başardı ve Angry Titans 9-5 geriden geldiği mücadeleyi 13-10 kazanmayı başardı ve seriyi 1-1‘e getirdiler. Karar haritası BREEZE olurken yine oldukça dengeli bir mücadele göze çarpıyordu devre 6-6 geçilirken FUT Esports T tarafında rakibine şans tanımadı ve haritadan 13-7 seriden ise 2-1 galip ayrılarak finale çıkabilmek için Case Esports‘un rakibi oldu. Angry Titans ise turnuvayı 4.sırada tamamlayarak €15,000 ödülün sahibi olmayı başardı.

Gelecek Maçlar ve Turnuva Çizelgesi

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar