Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Espor Haberleri

VALORANT Regional Leagues Finals Playoff Heyecanı Devam Ediyor!

Tarih:

on

VALORANT Regional Leagues Finals dün oynan Upper Bracket Yarı Finalleri ile devam etti temsilcimiz FUT Esports‘un da sahne aldığı günde ilk karşılaşma Case Esports ve Angry Titans arasında oynanırken günün ikinci karşılaşması Team Vitality ve FUT Esports arasındaydı.

Turnuvaya TENSTAR mağlubiyeti ile başlayan Team Vitality yükselişini sürdürürken Case Esports‘da günün iyi gözüken bir diğer takımıydı. İlk karşılaşmada maça iyi başlayan taraf Angry Titans olsa da Case Esports önce kendi seçtiği haritayı ardından karar haritasını büyük bir üstünlük ile kazanarak karşılaşmadan 2-1 galip ayrılmayı bildi. İkinci karşılaşmada temsilcimiz FUT Esports kendi seçtiği haritaya çok kötü başladı ve devamını getiremedi Team Vitality ise ilk haritayı kazandıktan sonra ikinci haritada inanılması güç bir geri dönüşe imza attı ve karşılaşmadan 2-0 galip ayrılan taraf oldu.

Case Esports vs Angry Titans

A grubunu lider tamamlayan Case Esports ve B grubunun ikincisi Angry Titans karşı karşıya geldiler. İlk harita Angry Titans seçimi BIND olurken T side tarafında oldukça iyi bir oyun ortaya koydular Case Esports savunmada istediğini bulamazken devre 8-4’lük Angry Titans üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıya daha iyi bir başlangıç yapan Case Esport 9-7’e kadar getirse de karşılaşmayı haritanın sonunu daha iyi oynayan Angry Titans 13-7 ile seride 1-0 öne geçmeyi başaran taraf oldu. İkinci harita Case Esports‘un seçimi HAVEN olurken Case Esports rakibine hiç şans tanımayarak baştan sona oynadığı üstün oyun ile devreyi 10-2 haritayı ise 13-2 kapatarak seriyi 1-1’e getirmeyi başarmış oldu. Karar haritası ICEBOX olarak oynandı haritanın ilk tabanca roundunu kazanmayı başaran Angry Titans maçın geri kalan bölümünde sadece 2 round almayı başarırken Case Esports‘da Ambi harika bir oyun sergiledi ve ikinci haritada ki dominasyonunu bu haritaya da yansıtarak haritadan 13-3 seriden ise 2-1 galip ayrılarak adını Upper Final‘e yazdırmayı başarmış oldu. Angry Titans ise Lower Bracket da temsilcimiz FUT Esports ile karşılaşacak.

FUT Esports vs Team Vitality

B grubunu lider tamamlayan FUT Esports ile turnuvada kendini sonradan bulan Team Vitality karşı karşıya geldi. İlk haritada FUT Esports‘un seçimi HAVEN olurken karşılaşmaya temsilcimiz istediği gibi başlayamadı. Team Vitality 6-0’lık bir seri ile başladığı mücadelede devreyi 9-3 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda da istediğini bulamayan FUT Esports kendi seçtiği haritadan 13-4 mağlup ayrılmış oldu. İkinci harita da MOJJ ve qRaxs fırtına gibi eserken FUT Esports inanılmaz bir CT savunması ile devreyi 11-1 kapatmayı başardı. İkinci yarı başlarken kimsenin tahmin bile edemeyeceği bir senaryo oynanmaya başladı. BONECOLD‘un odin ile etkili B savunması FUT Esports‘un Team Vitality savunmasını aşamaması denenen splitlerin de işe yaramaması ile Team Vitality inanılması güç bir comeback atarak karşılaşmadan 13-11 seriden ise 2-0 galip ayrılmış oldu. Maç sonrası sosyal medyada bu konu hakkında bir çok twit dönerken maçın son roundu yine izlemeye değer gariplikteydi. Team Vitality bu sonuçla adını Upper Bracket Finaline yazdırırken FUT Esports yoluna Lower Bracketdan devam edecek.

FUT Esports vs Team Vitality Son Round

Günün Maç Programı ve Turnuva Çizelgesi

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Espor Haberleri

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Elemeleri’ne Davet Alan Takımlar Belli Oldu

Tarih:

on

Yazar:

9 Aralık tarihinde 3.serisi başlayacak olan Red Bull Home Ground Valorant Turnuvası 6 takım davet usulü 1 takım Avrupa elemesinden ve 1 takımda Türkiye elemesinden olmak üzere 8 takım ile oynanacak.

Turnuvanın önceki serilerini sırasıyla G2 Esports ve Team Liquid kazanırken Türkiyeyi ilk turnuvada FUT Esports ikinci turnuvada ise SuperMassive Blaze ve FUT Esports takımları temsil etmişti.

Flank Esports’un haberine göre Türkiye kapalı elemesi için davet alan takımlar belli oldu.

Red Bull Home Ground Türkiye Kapalı Eleme Davet Alan Takımlar

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Valorant Son Şans Elemeleri Heyecan Artıyor!

Tarih:

on

Yazar:

Valorant Champions İstanbul’a gidecek son takımların belirlendiği turnuvalarda heyecan artmaya devam ediyor.

Amerika bölgesinde dört günlük aranın ardından heyecan 12 Ağustos günü 100T vs Sentinels karşılaşması ile geri dönüyor.

Avrupa bölgesinde temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’li ACEND turnuvaya veda ettiler ve Champions İstanbul‘a katılma şansları kalmadı. FPX ve Fnatic turnuvaya gitmeyi garantileyen ekiplerken Alfajer ülkemizi temsil edecek tek isim durumunda. Turnuva Upper Semifinals maçları OG LDNUTD vs M3 Champions ve Team Liquid vs NAVI ile devam edecek.

Kuzey Amerika bölgesinde FUSION ve E-Xolos LAZER turnuvaya veda ederken FURIA ve KRU Esports Upper Bracket finalinde karşı karşıya gelecekler. Lower Bracket tarafında ise Keyd Stars vs NiP ve 9z Team vs TBK Esports turnuvadan elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

Asya bölgesi tarafında ise Çin temsilcisi Edward Gaming Japonya temsilcileri REJECT, Crazy Raccoon ve NORTHEPTION turnuvayı önde götürürken istediğini bulamayan Kore temsilcileri On Sla2ers vs Maru Gaming, DAMWON Gaming vs Çin temsilcisi KONE eSC elenmemek için karşı karşıya gelecekler.

APAC bölgesi ise şampiyonunu belirleyen ilk bölge olarak Champions İstanbul‘un başlangıç tarihini beklemekte. APAC Bölgesini BOOM Esports temsil edecek.

Okumaya Devam ET

Espor Haberleri

Galatasaray Espor Valorant Kadrosunda AYRILIK!

Tarih:

on

Yazar:

Geçtiğimiz günlerde Ömer”iroh“Çakıldeveli ile yollarını ayıran Galatasaray Espor koçluk görevini üstlenen Tolunay”Jonsyp“Pınarlı ile yollarını ayırdığını duyurdu. Gelen duyumlar Eternal Fire bünyesinden ayrılan Timur”bishop“Şengül ile koçluk için anlaşacakları yönünde.

Güncel Galatarasay Espor Kadrosu

  • Cenk “CombatRy” Erşahin
  • Kadri “Docent” Vatandaş
  • Can “Touven” Eryıldız

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar