Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!
Leaderboard-Banner

Teknoloji

Playstation 5 Sonunda Duyuruldu Oyuncular ve Sistem Gereksinimleri

Sony tarafından düzenlenen canlı yayında, PlayStation 5 ‘e çıkacak yeni oyunlar ve yepyeni tasarımı ile ps5 duyuruldu.

Zoccos Game

Tarih:

on

Playstation 5

Playstation 5 tasarımı ve özellikleri en sonunda ortaya çıktı. Sony firması bildiğiniz gibi yeni nesil oyun konsolu Playstation 5’i uzun bir süre önce duyurmuş olsa da konsolun tasarımını bir türlü görememiştik. 11 Haziran 2020 günü Sony tarafından gerçekleştirilen canlı yayında, Playstation 5’e çıkacak birçok oyun tanıtıldı. Yayının sonuna doğru, Sony büyük bombayı patlattı ve PS5’in tasarımı ilk kez gösterildi.

Sony’nin bu sefer farklı bir yol izlemeye karar verdiği de kesinleşmiş oldu bu video ile. Öncesinde tanıtılan DualSense çift renkli gelince, kimileri sevmiş kimileri de eleştirmişti. Kendi renk tasarımlarını yapanlar da olmuştu hatta. Şimdi konsolu da görünce, Sony’nin siyah-beyaz (ve ışıklandırma kısımlarında da mavi) bir tasarımı tercih ettiği konusunda pek bir şüphe kalmadı.

Playstation 5 4K, 3D Sound gibi özelliklere sahip olan ve Blu-Ray sistemini kullanacak. Çok daha hassas bir kontrol imkanı ve geri dönüş sağlayan DualSense kontrolcüsü ile farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Playstation 5 tasarımı her ne kadar sunumun sonuna bırakılmış olsa da konsolun tasarımına baktığımızda oldukça füturistik bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Aşağı doğru bombeleşen bu tasarımın ön kısmında Blu-Ray sürücü kısmı da dikkat çekiyor. Yine de Sony’nin sürücü olmayan bir versiyonu satışa sunacağını da görüyoruz.

Playstation 5
Playstation 5

Spider-Man: Miles Morales

Playstation 5 sunumunda ilk bomba Spider-Man kanadından geldi. Hakkında çok fazla detay görülmese de Miles Morales’i kontrol ettiğimiz bir Spider-Man oyunu duyuruldu. Muhtemelen ilk Spider-Man oyunu ile aynı harita ve özellikleri paylaşacak olan bu yeni oyunda daha geliştirilmiş bir görsel yapı ile karşılaşacağız. Kısacası ilk Spider-Man oyununun yan hikayesi olarak da görebiliriz. 

GTA V, Playstation 5’e geliyor

Sony sunumu Playstation oyunlarının gösterildiği bir kolaj ile başladı. Sonrasında ise ilginç bir şekilde GTA V videosu ile karşılaştık. Bu video sonrasında ise GTA V, geliştirilmiş versiyonu ile Playstation 5’e duyuruldu. Ayrıca her ay 1 milyon oyun içi para verileceği de açıklandı.

Gran Turismo 7 – Ratchet and Clank: Rift Apart

Gran Turismo 7 duyurusu direk olarak Kazunuri Yamauchi tarafından yapıldı. Kısa bir oynanış videosundan sonra ise Playstation 5’e çıkacak olan yeni ratchet & Clanck oyunu karşımıza çıktı. Görsel olarak animasyon filmlerini aratmayacak bir yapıya sahip olan Ratchet and Clank oyununda karakterlerimizin farklı boyutlar arasında seyahat ettiklerini gördük.

Tanıtım videosundan sonra ise bir oynanış videosu yayınlandı. Oyunun hikayesine de bağlı olarak silahlarda da önemli değişiklikler yapıldığını görüyoruz.

Project Athia

Project Athia için yayınlanan teaser trailer oyunla alakalı pek fazla detay içermiyor. Atmosfer olarak oldukça ilgi çekici duran project Athia, fantastik öğeler ile bezenmiş bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Square Enix tarafından Luminous Productions ile geliştirilmiş olan Project Athia’da fantastik güçlere sahip kadın bir karakteri yönetiyoruz.

Returnal 

Housmarque Games tarafından geliştirilen Returnal , bilim kurgu ve aksiyon öğelerinin harmanladı bir oyun. Ayrıca zaman olgusunun da oyunda önemli bir yer edineceğini görüyoruz. Returnal üçüncü şahıs nişancı deneyimi sunuyor. Geliştirici ekip, TPP türüne eklediği korku ögeleriyle Returnal’ı daha da etkileyici hale getirmeyi amaçlıyor. Gezegenimizden uzaklarda geçecek bu oyunda, bir kadının hikayesine eşlik edeceğiz.

Sackboy: A Big Adventure

LittleBigPlanet 3’ten neredeyse altı yıl sonra Sackboy kendi macerasını yaşıyor. PlayStation 5 canlı akışı sırasında Sony, Sackboy: A Big Adventure adlı yeni bir seri sundu. LittleBigPlanet 3 üzerinde çalışan aynı stüdyo olan Sumo Digital, yeni 3D platform oyununu geliştiriyor. Fragmandan da görebileceğiniz gibi, Sony maskotunun renkli ortamlarda gezinmesine yardımcı olmalısınız. Aynı zamanda işbirlikçi oyun için birçok fırsat olacak gibi görünüyor.

Kena: Bridge of Spirit

Ember Lab tarafından geliştirilen oyunun aksiyon macera türünde olacağını söyleyebiliriz. Görsel olarak oldukça ilgi çekici duran oyunun platform öğeleri de dikkat çekiyor. Bu platform öğeleri dışında ufak yaratıkları kontrol edebildiğimizi de görüyoruz. Bu ufak yaratıkları hem dövüş anlarında hem de bulmaca öğelerinde kullanabileceğiz.

Oddworld Soulstorm

Yeni Oddworld: Soulstorm fragmanı Sony’nin büyük PlayStation 5 online etkinliğinde yayınlandı, oyun yapımcısı Lorne Lanning’in akış sırasında “kurtarmanın ödüllendirici, başarısızlığın yıkıcı derecede komik olduğu ve anıların size ömür boyu sürecek. ” diyerek oyunun genel açıklama yaptı. Oyunda loot yapma, craft gibi öğelerin de yer alacağı belirtiliyor.

Ghostwire

Daha önce oldukça önemli oyunlara imza atan Mikami, geçtiğimiz yıl E3 fuarında duyurusu yapılan Ghostwire’ın yeni nesile geleceğini de doğrulamış oldu. Oyunun bu yeni fragmanında atmosferin oldukça farklı olduğunu görüyoruz. Bilinmeyen bir güç ile müzadele edeceğimiz ve Tokyo’yu kurtarmaya çalıştığımız oyunda FPS kamerası ve farklı aksiyon dozajı da dikkat çekiyor. 

Hitman 3 

IO Interactive tarafından geliştirilen Hitman 3, özellikle değişen atmosferi ile dikkat çekiyor. Ayrıca 2021 yılında çıkacağı belirtilen oyunun duyurusu hakan Ablak tarafından yapıldı. Ablak’ın teaser videosundan sonra yaptığı açıklama sonrasında ise Hitman 3 ile ilgili kısa bir oynanış videosu da yayınlandı.

Demon’s Souls

Demon’s Souls Playstation 5’e geliyor! Görkemli, acımasız savaşlar, eşsiz online özellikler ve çok özel atmosferiyle diğer hiçbir rol yapma oyunlarından farklı bir ortam sunan oyunun dedikoduları doğru çıktı.

Deathloop 

Dishonored serisinden hatırlayacağımız Arcane Studios’un yeni oyunu Deathloop’u Playstation 5 özel lansman’ında duyurdu. Firmanın kendine has grafik tarzı ile ele aldığı bu yeni oyunda yine farklı silahların yanı sıra suikast temasının da ön plana çıktığını görüyoruz. Öldüğünüzde bir döngüye gireceğiniz oyun, cennet olarak tabir edilen büyük bir adada geçiyor. Farklı hedefleri ortadan kaldırmamız gereken oyun suikast dinamiklerinin yanı sıra aksiyon da üst seviyede olacak. Bethesda’nın dağıtımını üstleneceği oyunun hızlı aksiyon yapısı ve oynanış dinamikleri ile yine adından söz ettireceğini söyleyebiliriz. 

Resident Evil 8

Resident Evil 4’ün ardından yavaş yavaş düşüş yaşayan Resident Evel serisi 7. oyunu ile ivmesini yükseltmeyi başarmıştı. 2021 yılında çıkacağı belirtilen oyunun daha önce sızdırıldığı gibi Village adı ile çıkacağını görüyoruz. hem atmosfer hem de tema olarak büyük bir değişim geçiren oyunda Ethan ve Chris Redfield gibi karakterleri tekrar görme şansına erişeceğiz.

Pragmata

Gecenin en ilginç duyurularından biri olan Pragmata, 2022 yılında çıkacak.

Horizon 2: Forbidden West

Atmosfer olarak yeni bölgeleri keşfedeceğimiz Horizon 2’de ilk yapımda olduğu gibi Alloy’u kontrol ediyoruz. İlk oyundakine benzer mekanların yanı sıra daha tropik bölgelerin de yer aldığı yapımda keşfetme dinamikleri daha ön planda olacağa benziyor. Adından da anlaşılacağı gibi bu sefer Amerika’nın batısına doğru yolculuğa çıkıyoruz. Yeni düşman grupları ile karşılaşacağımız yapımda, ilk oyundan hatırlayacağımız karakterleri de görüyoruz.

Tüm bu oyunların yanı sıra Godfall gibi oyunların yeni videoları ile de karşılaştık. Ayrıca NBA 2K21, Little Devil Inside, Astro’s: Playroom, Jett: Far Shore ve Stray gibi farklı oyunların da duyuruları yapıldı.

Oyunsuz geçen böyle bir dönemde böylesine büyük yapımların duyurulması moralleri yerine getirmeyi başardı. Sizce oyunlar ve yeni Playstation tasarımı nasıl olmuş yorumlarınızı bekliyoruz.

PlayStation 5 Teknik Özellikler

CPU: 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz (variable frequency)
GPU: 10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz RDNA 2
GPU Mimarisi: Özelleştirilmiş RDNA 2
RAM: 16GB GDDR6/256-bit
Bellek genişliği: 448 GB/s
Depolama: Custom 825GB SSD
Optik Sürücü: 4K UHD Blu-ray Drive
Genişletilebilir depolama: NVMe SSD Slot

Okumaya Devam ET
Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Gamer Köşesi

Zoccoshop Bilgisayar Toplama Hizmeti Başladı

Hayallerini kurduğumuz bilgisayarı toplayabileceğimiz Zoccoshop bilgisayar toplama sihirbazı sayesinde hızlı ve uyumlu parçalar ile sistem toplayabilirsiniz.

Zoccos Game

Tarih:

on

Yazar:

Bilgisayar Toplama

Yıllardır oyuncu ekipmanları tedarik edip uygun fiyata oyuncu ekipmanlarını bizlerle buluşturan Zoccoshop.com şimdi yeni hizmetini duyurdu.

Hayallerini kurduğumuz bilgisayarı toplayabileceğimiz Zoccoshop bilgisayar toplama sihirbazı sayesinde hızlı ve uyumlu parçalar ile sistem toplayabilirsiniz.

bilgisayar toplama sihirbazına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Toplama Sihirbazı nasıl çalışıyor?

Bilgisayar Toplama Sihirbazına www.zoccoshop.com/sihirbaz adresinden ya da site üzerinde bulunan menü üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Sihirbaz sistemi Anakart ve işlemci uyumuna göre çalışmaktadır. Yani sitem üzerinden Intel model bir işlemci seçerseniz, Intel uyumlu anakarat modelleri sıralanmaktadır.

Bilgisayar Toplama

Bunda sonraki aşamada bütçenize uygun ekran kartı, Ram ve benzeri bileşenleri seçebilirsiniz.

Bilgisayar Toplama Sihirbazı Üzerinden Ürün Özelliklerini İnceleyebilirsiniz.

Satın almadan önce ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ürün seçme kutularının yanında yer alan mercek butonuna tıklayarak ürünün satış linkine gidebilir, açıklama bölümünde ürün ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar Toplama

Hayalinizdeki bilgisayar parçalarını listedikten sonra, montaj sekmesinden dilerseniz uygun bir fiyata kurulumu gerçekleştirebilir yada hayallerini kurduğunuz sistemi kendiniz montajını gerçekleştirebilirsiniz.

Yazdır / İndir: sekmesinden toplamış olduğunuz sistemin bir çıktısını alabilirsiniz.

E-psota Gönder: Oluşturduğunuz sistemin çıktısını e-posta yolu ile Zoccoshop’a yada tanıdıklarınıza gönderebilir, sisteminiz ile ilgili ilgi sorular sorabilirsiniz.


Bilgisayar Toplama Sihirbazı üzerinden sistem bileşenlerinizi listeledikten sonra Sepete Ekle butonu ile ürünleri sepete ekleyebilirsiniz.Sepetinizde ürün miktarını belirleyebilir, ürün ekleyip çıkarabilirsiniz. Ürün miktarını yükseltmek ve ürünü silme için gerekli alanları doldurup Sepeti Güncelle demeniz yeterli. Satın alma işlemi için listenin altında bulunan Satın Al butonuna tıklayarak ödeme işlemine geçebilirsiniz.


Zoccoshop’ta satın alma işlemlerinde birden fazla ödeme seçeneği mevcut. Kredi Kartı, Kapıda ödeme ve Havale / Eft, size en uygun ödeme yöntemini seçip ödeme yapabilir hayalinizdeki sisteme kolayca sahip olabilirsiniz.


Okumaya Devam ET

Gamer Ekipmanları

Nvdia Yeni RTX Voice Gate Teknolojisini Duyurdu!

Zoccos Game

Tarih:

on

Yazar:

Nvdia RTX Voice Gate

Nvidia RTX serisi ile birlikte süper teknolojik adımlar atmaya devam ediyor. Herkesin yanından takip ettiği Ray Tracing (Işın İzleme veya Işın Takibi) teknolojisinden sonra çokça konuşulacak olan yeni bir teknoloji ile karşımıza çıktı.

Nvidia’nın gürültü önleme uygulaması RTX Voice’un merkezindeki üst seviye bir yapay zeka barınmaktadır. Test etmek isterseniz RTX Broadcast Engine sayfasına gidip kendi sesinizi veya çevrenizin 15 saniyelik bir kaydını göndermek. Bu teknolojiyi RTX sahipleri gelen yeni güncelleme ile sahip olacaktır. Nvdia RTX Voice kurmak için Nvdia’nın sitesinden adımları takip ederek kurabilirsiniz.

Nvdia RTX Voice sayesinde, ekip ve iş arkadaşlarınız sizi daha net ve gürültüsüz duyabilir arka planda bulunan tüm sesleri duymazdan gelerek muhteşem konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Bu sadece iş ve arkadaş ortamında değil yayın ve video kaydı yapanlar için muhteşem bir çözüm olacaktır. Uygulama tamamen ücretsiz olacaktır ve şuan beta sürecindedir.

Nvidia

Nvdia RTX Voice Teknolojisi Hangi Ekran Kartlarından Kullanıyor?

Nvdia RTX Voice teknolojisi en yeni nesil RTX 20 serisi grafik kartları ile sınırlıdır. Nvidia, uygulamanın Turing mimarisinin “AI yeteneklerini” gerektirdiğini iddia ediyor. Ancak bazı kaynaklara göre  GeForce GTX kartlarınada RTX Voice desteği için yapay zeka destekli bir programda yapılabilir.

RTX Voice’u denediyseniz, sinir bozucu arka plan gürültüsünü gidermenin ne kadar iyi olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Ama mükemmel değil ara sıra bip veya garip dış sesleri de çekiyor. 

Bu teknoloji sayesinde seslendirme dublaj ve İnternet yayıncılığı gibi mesleklerde oldukça üst seviye sesler duyacağız.

Uygun bir ekran kartınız yok ve yüksek performans almak için RTX serisi ekran kartları Zoccoshop’ta mevcut!

Okumaya Devam ET

Trend