Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Gamer Köşesi

LoL Teamfight Tactics Nasıl Oynanır?

Tarih:

on

Teamfight Tactics‘i nasıl oynayacağız? diye soruyorsanız bu yazı size birazda olsa yol gösterecektir.

Riot’un League of Legends oyunu, Dota Auto Chess’in spin-off’una son giren en yeni MOBA oyunudur. LoL PBE üzerinden yapılan testlere açık olarak indirip sizde test edebilirsiniz. Tabi önce PBE hesabına ihtiyacınız var.

League of Legends hayranı ve Chess oyunlarında bir o kadar meraklıysanız, ilk başlarda biraz karışık görüne bilir. Teamfight Tactics, bir defada yalnızca bir kişi ile karşı  karşıya kalmanıza rağmen sizi diğer yedi oyuncuyla rastgele bir şekilde karşılaştırır. Her turun başında, her turda dönüşümlü olan beş  League of Legends Şampiyonundan birini seçeceksiniz. Rakibinizle dövüşmek için seçmiş olduğunuz Şampiyonları önünüzde bulunan alanlara yerleştirmeniz gerekiyor. Tur başladığında şampiyonlarınız, ya rakip board’una gönderilebilir yada size rakibinizin board’ı gelebilir. Rakibinizle eşleştikten sonra şampiyonlarınız birbirleri ile savaşmaya başlar.

Karşılaşmayı kazanırsanız, Şampiyonlarımızın istatistiklerinin rakibinizin Şampiyonu ile nasıl eşleştiğinde bağlı olarak, rakiplerinizin Little Legend’ına zarar verirsiniz. Her Little Legend’ın 100 sağlık puanı vardır ve sıfıra düşerse sizin için oyun biter.

Teamfight Tactics Nasıl Oynanır?

Oyuna nasıl giriş yapacağım diyorsan, önce bir PBE hesabına ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte bunu elde etmek için, onur seviyesi üç olan bir League of Legends hesabına ihtiyacınız olacak.

Bir hesabınız yoksa, yeni bir hesap ikide başlayacaktır. Ancak üçe çıkmak bir haftadan bir aya kadar süre geçmesi gerekebilir, bu yüzden hemen girişiniz onaylanmaya bilir. Bunun üzerine PBE‘ye girseniz bile Teamfight Tactics, popüler olduğundan oyun sıraları çoktur. Bu yüzden hiç oynayamamamız bile mümkündür.

Akılda tutulması gereken bir başka nokta da bu rank’ın her sezon sıfırlanıyor olmasıdır. Bu size sıkıntılı geliyorsa Teamfight Tactics, 20 Haziran 2019’da ve en geç iki hafta içinde halka açık olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Eğer Onur Seviyesi Üç olan bir hesabınız varsa, PBE hesabına başvurmak için buraya tıklayın!

Şimdiden oyunun keyfini çıkarmanız dileğiyle. ?

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Haberleri

Epic Games Çok Yakında! 23-30 Temmuz arası Oyunlar!

Epic Games her hafta farklı bir oyunu kütüphanesinde ücretsiz olarak dağıtmaya devam ediyor. Önümüzdeki hafta bizleri Next Up Hero ve Tacoma bekliyor.

Tarih:

on

Yazar:

Epic Games

Epic Games uzun bir süredir her hafta yeni bir oyunu ücretsiz olarak dağıtma serüvenini devam eritmekte. Bu yaptığı girişim ile oyuncuların gönlünde taht kazanan Epic Games yarattığı etkiden oldukça memnun ki bu serüven devem ediyor.

23 Temmuz’a kadar Torchlight II ücretsiz hemen Epic Store’a gidip oyuna kütüphanenize katabilirsiniz. Peki 23 – 30 Temmuz arasında bizleri hangi oyunlar bekliyor gelin birlikte bakalım….

Epic Games Ücretsiz Oyunlar

Next up Hero

Next Up Hero , New York indie studio Digital Continuetarafından geliştirilenve Aspyr tarafından yayınlanan aksiyon, platform,zindan tarama tabanlı oyunudur. 18 Ocak 2018 tarihinde erken erişim olarak yayınlanan Next Up Hero 18 Haziran 2018’de tam sürüm olarak PlayStation 4 ve Xbox One için 16 Ağustos 2018’de Nintendo Switch için piyasaya sürüldü. Şuan ise bilgisayar ortamında mümkün.

Next Up Hero, cizgisel ilerlediğimiz oyun boyunca farklı düşmanları yenmek için keserek, biçerek, bongo çalarak, bumerang fırlatarak ve jet kullanarak ilerlediğimiz bir oyundur. Oyun tasarımı elle çizilmiş kahramanlar içeren bir zindan keşfetme oyunudur. Oyunda kahramanını seç ve zindanlarda koş, en iyi eşyaları topla ve özelliklerini en yüksek seviyeye ulaş.

Next Up Hero 23 – 30 Temmuz arası Epic Games de ücretsiz olacak.

Tacoma

Tacoma, Gone Home’un da yapımcısı olan Fullbright tarafından geliştirilen Tacoma, bilim kurgu macera tarzında bir oyundur. 2088’de görünüşte boş bir uzay istasyonunda bulunan bir keşif oyunudur.

Oyunda, istasyonda bulunan mürettebata ne olduğunu çözebilmek için; önceden kayıt edilen ses ve görüntüleri ileri veya geri sararak olayları çözmeye çalıyoruz. Oynadığımız karakter Amy, oyuncunun parçası olmayan karakterimiz eylemlerini ve konuşmalarını gözden geçirmesini sağlayan artırılmış bir gerçeklik (AR) cihazına sahip. AR cihazı ayrıca oynatıcıya ek bilgilerin aktarıldığı kurgusal bir e-posta sistemine de sahiptir ve bu oyları çözmek için gereken her şeyi yapmak için hazırdır.

Tacoma 23 – 30 Temmuz arası Epic Games de ücretsiz olacak.

Okumaya Devam ET

Gamer Köşesi

The Last of Us Part II – İnceleme Puanları

The Last of Us Part II için inceleme ambargosunun kalkmasının ardından inceleme puanları da paylaşılmaya başlandı.Yılın adaylarından biri olabilir.

Tarih:

on

Yazar:

The Last of Us

The Last of Us Part II için inceleme ambargosunun kalkmasının ardından
inceleme puanları da paylaşılmaya başlandı. Beklendiği gibi oldukça yüksek bir puan tablo söz konusu ve yılın oyunu için ilk adaylarından biri olduğunu kanıtlar niteliğinde yapılan puanlar.

Halihazırda The Kast of Us Part II için Opencritic’te paylaşılan 76 incelemenin ortalaması 95 puan, Metacritic’te paylaşılan 76 incelemenin ortalaması 96 puan olarak görülüyor.

The Last of Us

The Last of Us Part II için paylaşılan inceleme puanları

 • IGN – 10/10
 • GamesRadar+ – 5/5
 • Game Informer – 10/10
 • VG247 – 5/5
 • God is a Geek – 10/10
 • Everyeye.it – 10/10
 • Spaziogames – 10/10
 • Hardcore Gamer – 5/5
 • Hobby Consolas – 99/100
 • Geek Culture – 9,8/10
 • GamePro – 97/100
 • Cerealkillerz – 9,7/10
 • Wccftech – 9,5/10
 • AusGamers – 9,2/10
 • Shacknews – 9/10
 • Destructoid – 8,5/10
 • GameSpot – 8/10
 • Stevivor – 8/10
 • Game Revolution – 3,5/5

Bizim için süper bir oyun serüveni bizi bekliyor diyebiliriz. Sizin yorumlarınızda bekliyoruz.

Okumaya Devam ET

Dizi

Arcane Animasyon Dizisi , 2021’e Ertelendi

Pandemi nedeniyle bir çok sektör işlerini yürütmekte zorluk çektiğini biliyorsunuz, Arcane de yine aynı sebeple yayın tarihi bakımından gecikme yaşayacakmış.

Tarih:

on

Yazar:

Arcane

Riot Games Valorant ve Legends of Runeterra’nın çıkışları ardından oldukça başarılı bir yıl geçiriyor. League of Legends dışında da yapımlarla ismini anar olduk Riot Games’in. Riot’un bizi bekleyen bir sürprizi daha vardı, o da 10. yıl dönümü kutlamaları sırasında tanıttığı Arcane isimli animasyon dizisi.

Pandemi nedeniyle bir çok sektör işlerini yürütmekte zorluk çektiğini biliyorsunuz, Arcane de yine aynı sebeple yayın tarihi bakımından gecikme yaşayacakmış.

Açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Daha önceden dizinin 2020 içinde yayınlanmaya başlanacağı söylenmiş olsa da, Greg Street (Ghostcrawler) yaptığı açıklamayla animasyon dizisinin proje üzerinde çalışanların sağlığının güvenliği için ertelendiğini söyledi.

Her ne kadar dizinin yapım aşaması yolunda gidiyor olsa da, evden çalışmanın birlikte çalışmak gibi olmadığını ve her ne kadar online toplantıların duruma yardımcı olsa da teknik zorlukların arttığını belirtmiş. Bu yüzden Riot Games ve Fortiche Studio, Arcane’nin yayın tarihini 2021’e ertelemeyi uygun görmüş.

Arcane ile çeşitli LoL şampiyonlarının hikayelerini izleyeceğiz.

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar