Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Gamer Köşesi

Yeni Total War oyunu ilk gün Epic Store’da BEDAVA olacak!

Epic Games Mağazasında, A Total War Saga: Troy oyununu çıktığı ilk gün indiren herkes oyuna bir kuruş dahi ödemeden sahip olacak.

Tarih:

on

A Total War Saga: Troy oyunu çıktığı ilk gün Epic Store‘a özel bedava olacak. Önce DVD kutularıyla, fiziksel olarak satın aldığımız, sonra Steam platformuna geçen Total War serisi oyunları için yeni bir haber var. Total War’un yan ürünü olarak çıkacak Total War: TROY için gelen yeni haberler oyuncu dostu olmaya devam ediyor.

Yeni Total War oyunu ilk gün Epic Store’da BEDAVA olacak

Total War serisinin bir yan ürünü olarak çıkacak olan, yani “Total War Saga: Thrones of Britannia” gibi serinin devamı niteliğinde olmayan A Total War Saga: Troy, Epic Games Mağazası için çıkacak. Oyunun çıkışından sonraki 12 ay boyunca Epic Games Mağazasına özel kalması konusunda anlaşmışlar. Bunu açıklama gereğinde bulunan geliştiriciler, diğer platformlara karşı kapıyı tam kapatmamış olmak için yaptığı açıklamalarda “Tek sebebi paraydı” gibi ifadelere yer verdiler.

Tabi yeni oyunun Epic Games’e özel olarak satılması birçok insanı da üzdü ve oyuncuların akıllarına farklı fikirler yerleştirdi. Tartışmaların çıkmaza gitmesini engellemek isteyen Creative Assembly, “Serinin ilerleyen oyunları ile ilgili ‘Epic Games Özel’ olması konusunda bir planımız  yok.” Şeklinde bir açıklama yaptı. A Total War Saga: Troy’un Epic Games Mağazası üzerinde satılmasının nedenini ise “Daha büyük kitlelere ulaşmayı ve Total War oyunlarının herkes tarafından oynanmasını istiyoruz.” Diyerek açıkladılar.

Troy geliştirici açıklaması:

“Epic bize geldi ve TROY’un ticari bir anlaşmanın parçası olarak Epic exclusive olup olmayacağını sordu. Bu, anlaşmayı hemen imzaladığımız anlamına gelmiyor ya da bunu yapmamızın tek nedeninin para olduğunu. Zor bir karardı ve stüdyoda çok farklı görüşler ve bununla ilgili çok fazla tartışma yaşandığına emin olabilirsiniz – burada durumun sizler, oyuncular için ne anlam ifade ettiğine odaklandık.

Ancak sonuçta iki şeyi düşündük. İlk olarak, Total War’un devam eden gelişimine daha fazla yatırım yapmak istediğimiz bir dönemdeyiz. İkincisi, Epic oyuncularımızın en son sürümümüzün ilk gününde ücretsiz olmaları için para ödüyor. Total War’un 20. doğum günü için, bu çok başarılı bir fırsat gibi geldi.”

Bütün bu açıklamalar ardından yine A Total War Saga: Troy, Epic Games Mağazası için çıkacak. Hem de ücretsiz… En azından ilk gün için.”

Total War
Total War

İlk gün ücretsiz!

Epic Games Mağazasında, A Total War Saga: Troy oyununu çıktığı ilk gün indiren herkes oyuna bir kuruş dahi ödemeden sahip olacak. A Total War Saga:Troy’u Epic kütüphanenize ücretsiz olarak eklemek için biraz bekleyeceğiz.
A Total War Saga: Troy‘u buradan takip edebilirsiniz.

Oyun ne zaman çıkacak?

A Total War Saga: TROY, yalnızca 2020 yılı için yalnızca Epic Games üzerinden, 13 Ağustos tarihinde çıkacak. Çıktığı ilk gün oyunu indiren herkes ücretsiz bir şekilde oyuna sahip olmuş olacak. Steam için ise çıkış tarihi 2021’i gösteriyor

Yorum bırak

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Haberleri

Epic Games Çok Yakında! 23-30 Temmuz arası Oyunlar!

Epic Games her hafta farklı bir oyunu kütüphanesinde ücretsiz olarak dağıtmaya devam ediyor. Önümüzdeki hafta bizleri Next Up Hero ve Tacoma bekliyor.

Tarih:

on

Yazar:

Epic Games

Epic Games uzun bir süredir her hafta yeni bir oyunu ücretsiz olarak dağıtma serüvenini devam eritmekte. Bu yaptığı girişim ile oyuncuların gönlünde taht kazanan Epic Games yarattığı etkiden oldukça memnun ki bu serüven devem ediyor.

23 Temmuz’a kadar Torchlight II ücretsiz hemen Epic Store’a gidip oyuna kütüphanenize katabilirsiniz. Peki 23 – 30 Temmuz arasında bizleri hangi oyunlar bekliyor gelin birlikte bakalım….

Epic Games Ücretsiz Oyunlar

Next up Hero

Next Up Hero , New York indie studio Digital Continuetarafından geliştirilenve Aspyr tarafından yayınlanan aksiyon, platform,zindan tarama tabanlı oyunudur. 18 Ocak 2018 tarihinde erken erişim olarak yayınlanan Next Up Hero 18 Haziran 2018’de tam sürüm olarak PlayStation 4 ve Xbox One için 16 Ağustos 2018’de Nintendo Switch için piyasaya sürüldü. Şuan ise bilgisayar ortamında mümkün.

Next Up Hero, cizgisel ilerlediğimiz oyun boyunca farklı düşmanları yenmek için keserek, biçerek, bongo çalarak, bumerang fırlatarak ve jet kullanarak ilerlediğimiz bir oyundur. Oyun tasarımı elle çizilmiş kahramanlar içeren bir zindan keşfetme oyunudur. Oyunda kahramanını seç ve zindanlarda koş, en iyi eşyaları topla ve özelliklerini en yüksek seviyeye ulaş.

Next Up Hero 23 – 30 Temmuz arası Epic Games de ücretsiz olacak.

Tacoma

Tacoma, Gone Home’un da yapımcısı olan Fullbright tarafından geliştirilen Tacoma, bilim kurgu macera tarzında bir oyundur. 2088’de görünüşte boş bir uzay istasyonunda bulunan bir keşif oyunudur.

Oyunda, istasyonda bulunan mürettebata ne olduğunu çözebilmek için; önceden kayıt edilen ses ve görüntüleri ileri veya geri sararak olayları çözmeye çalıyoruz. Oynadığımız karakter Amy, oyuncunun parçası olmayan karakterimiz eylemlerini ve konuşmalarını gözden geçirmesini sağlayan artırılmış bir gerçeklik (AR) cihazına sahip. AR cihazı ayrıca oynatıcıya ek bilgilerin aktarıldığı kurgusal bir e-posta sistemine de sahiptir ve bu oyları çözmek için gereken her şeyi yapmak için hazırdır.

Tacoma 23 – 30 Temmuz arası Epic Games de ücretsiz olacak.

Okumaya Devam ET

Gamer Köşesi

The Last of Us Part II – İnceleme Puanları

The Last of Us Part II için inceleme ambargosunun kalkmasının ardından inceleme puanları da paylaşılmaya başlandı.Yılın adaylarından biri olabilir.

Tarih:

on

Yazar:

The Last of Us

The Last of Us Part II için inceleme ambargosunun kalkmasının ardından
inceleme puanları da paylaşılmaya başlandı. Beklendiği gibi oldukça yüksek bir puan tablo söz konusu ve yılın oyunu için ilk adaylarından biri olduğunu kanıtlar niteliğinde yapılan puanlar.

Halihazırda The Kast of Us Part II için Opencritic’te paylaşılan 76 incelemenin ortalaması 95 puan, Metacritic’te paylaşılan 76 incelemenin ortalaması 96 puan olarak görülüyor.

The Last of Us

The Last of Us Part II için paylaşılan inceleme puanları

 • IGN – 10/10
 • GamesRadar+ – 5/5
 • Game Informer – 10/10
 • VG247 – 5/5
 • God is a Geek – 10/10
 • Everyeye.it – 10/10
 • Spaziogames – 10/10
 • Hardcore Gamer – 5/5
 • Hobby Consolas – 99/100
 • Geek Culture – 9,8/10
 • GamePro – 97/100
 • Cerealkillerz – 9,7/10
 • Wccftech – 9,5/10
 • AusGamers – 9,2/10
 • Shacknews – 9/10
 • Destructoid – 8,5/10
 • GameSpot – 8/10
 • Stevivor – 8/10
 • Game Revolution – 3,5/5

Bizim için süper bir oyun serüveni bizi bekliyor diyebiliriz. Sizin yorumlarınızda bekliyoruz.

Okumaya Devam ET

Dizi

Arcane Animasyon Dizisi , 2021’e Ertelendi

Pandemi nedeniyle bir çok sektör işlerini yürütmekte zorluk çektiğini biliyorsunuz, Arcane de yine aynı sebeple yayın tarihi bakımından gecikme yaşayacakmış.

Tarih:

on

Yazar:

Arcane

Riot Games Valorant ve Legends of Runeterra’nın çıkışları ardından oldukça başarılı bir yıl geçiriyor. League of Legends dışında da yapımlarla ismini anar olduk Riot Games’in. Riot’un bizi bekleyen bir sürprizi daha vardı, o da 10. yıl dönümü kutlamaları sırasında tanıttığı Arcane isimli animasyon dizisi.

Pandemi nedeniyle bir çok sektör işlerini yürütmekte zorluk çektiğini biliyorsunuz, Arcane de yine aynı sebeple yayın tarihi bakımından gecikme yaşayacakmış.

Açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Daha önceden dizinin 2020 içinde yayınlanmaya başlanacağı söylenmiş olsa da, Greg Street (Ghostcrawler) yaptığı açıklamayla animasyon dizisinin proje üzerinde çalışanların sağlığının güvenliği için ertelendiğini söyledi.

Her ne kadar dizinin yapım aşaması yolunda gidiyor olsa da, evden çalışmanın birlikte çalışmak gibi olmadığını ve her ne kadar online toplantıların duruma yardımcı olsa da teknik zorlukların arttığını belirtmiş. Bu yüzden Riot Games ve Fortiche Studio, Arcane’nin yayın tarihini 2021’e ertelemeyi uygun görmüş.

Arcane ile çeşitli LoL şampiyonlarının hikayelerini izleyeceğiz.

Okumaya Devam ET

Popüler olan başlıklar